+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ev ihtiyacı için yalan söyleyip kocamdan para alabilir miyim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ev ihtiyacı için yalan söyleyip kocamdan para alabilir miyim

  Sual: Esselamun aleykum benim mutfak dolaplarim cok eski curumus. Yenilerinin takilmasi lazim. Esime soyledim parasi oldugu halde takmiyor. Esim pek para yi duzgun kullanan biride degil. Ben ondan arasira yuz lira istesem Mesela su istiyor diye. Ama bu parayi biriktirip dolaplarimi tsksam yalan soyledigim icin gunaha girermiyim. Cunku baska sekil olmuyor. Bide parayi da kumara verecek diye de korkuyorum. Hic olmazsa ewini min ihtiyaci ni yapmak istiyorum. Yavas yavas birikturmek istiyorum. Ama yalan soylucegim icinde icim rahat degil ama baska turlu de olmuyor yalan soylemem caizmi sizce ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Ev ihtiyacı için yalan söyleyip kocamdan para alabilir miyim


  Reklam  Cevap: Ve aleykumusselam kardeşim. Yalan söylemeden giderlerini almaya ve halletmeye çalışmalısın. Evin ihtiyaçları için eşinden para alabilirsin veya ihtiyaçların için ona söylemeden parada biriktirebilirsin. Ama zaruri olmayan şeyler için yalan söylemen caiz değildir.

+ Yorum Gönder