Konusunu Oylayın.: Fetvaya uyan sorumlu olur mu?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Fetvaya uyan sorumlu olur mu?
 1. 01.Temmuz.2016, 03:02
  1
  Misafir

  Fetvaya uyan sorumlu olur mu?


  Fetvaya uyan sorumlu olur mu? Mumsema Herkese kolay gelsin hayırlı Ramazanlar.Sorum başlıktaki gibi , ben bir konuda bir kaç siteye sordum (siz dahil yani mumsema,dinisorusor,dinimizislam,islaminida gibi gibi) ve sorduklarımın hepsi o konuda küfür değildir vesvese yapmış sizde dediler.Konu da haram bir olaya güzel demek küfür müdür idi. Haramı hoş görmüyorsa,haram iyidir,güzel birşeydir demiyorsa hoşuna gittiğinden,tatlı geldiğinden ona güzel dediyse(Zina yapan birinin zinaya ne güzel şeymiş veya bu içkinin tadı ne güzelmiş gibi ) bu adam kafir olmaz ama dediği laf caiz değildir dediler.Şimdi ben yaklaşık 7 yere sordum ve bunlarda bilindik,tanındık kişiler ve yerler.Ben bunlara uyarsam ALLAH katında sorumlu olur muyum??Yani bir alim yanlış der diye de birkaç alime sordum hepsi de ortak görüş bildirdiler.Açıklarsanız sevinirim çünkü konunun ucunda kafir olursun sözleri geçiyor.Dinimizi kaybetmeyelim.


 2. 01.Temmuz.2016, 03:02
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Herkese kolay gelsin hayırlı Ramazanlar.Sorum başlıktaki gibi , ben bir konuda bir kaç siteye sordum (siz dahil yani mumsema,dinisorusor,dinimizislam,islaminida gibi gibi) ve sorduklarımın hepsi o konuda küfür değildir vesvese yapmış sizde dediler.Konu da haram bir olaya güzel demek küfür müdür idi. Haramı hoş görmüyorsa,haram iyidir,güzel birşeydir demiyorsa hoşuna gittiğinden,tatlı geldiğinden ona güzel dediyse(Zina yapan birinin zinaya ne güzel şeymiş veya bu içkinin tadı ne güzelmiş gibi ) bu adam kafir olmaz ama dediği laf caiz değildir dediler.Şimdi ben yaklaşık 7 yere sordum ve bunlarda bilindik,tanındık kişiler ve yerler.Ben bunlara uyarsam ALLAH katında sorumlu olur muyum??Yani bir alim yanlış der diye de birkaç alime sordum hepsi de ortak görüş bildirdiler.Açıklarsanız sevinirim çünkü konunun ucunda kafir olursun sözleri geçiyor.Dinimizi kaybetmeyelim.

 3. 01.Temmuz.2016, 04:23
  2
  ACiLSERViS
  Administrator

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 02.Şubat.2007
  Üye No: 10
  Mesaj Sayısı: 1,786
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: Fetvaya uyan sorumlu olur mu?
  Yöneticilerimiz sana ne yazmışsa biz onun arkasındayız. Asıl sen şeytana alet olmaktan vazgeç. Şeytanı vesveselerinle sevindirme. Önemsiz bir kelimenin arkasından onca zamandır gidip geliyorsun.


 4. 01.Temmuz.2016, 04:23
  2
  Administrator  Yöneticilerimiz sana ne yazmışsa biz onun arkasındayız. Asıl sen şeytana alet olmaktan vazgeç. Şeytanı vesveselerinle sevindirme. Önemsiz bir kelimenin arkasından onca zamandır gidip geliyorsun.
+ Yorum Gönder