+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hacamat Ve Kan Aldırma Hakkında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hacamat Ve Kan Aldırma Hakkında

  Sual: SelamünAleyküm benim sorum çarşamba günü kan aldırmak tehlikeli olduğunu hadisi şeriflerden biliyoruz. Salı günü kan aldırmak için randevu alırken yer olmadığı İkindi Namazından sonraya yer verildi Burada ikindi Namazı 16:45 randevu saati 17:00 sorum şu eğer ikindi namazından sonra yaptırınca çarşamba günü yaptırılmış hükmüne girermi yoksa salı günü kan aldırmak daha hayırlı olduğundan yine salı günü yapılmış gibi mi dir. Yada kerahat vaktine kadar yaptırılmasında sakınca yok Kerahatten sonra tehlikeye mi girer ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Hacamat Ve Kan Aldırma Hakkında


  Reklam  Cevap: Haftanın üç günü hem yasaklanmış, hem teşvik edilmiştir. Bunlar; PAZAR, SALI, PERŞEMBE günleridir. Eğer Pazartesi (Pazartesi en faydalı gündür) hacamat olmak mümkün olmaz ise bu günlerde olunabilir. Hadis-i Şerifler; "Kim Perşembe günü Hacamat olurda o gün hastalanırsa,o hastalıkta ölür.", Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Salı günü kan günüdür. O günde bir saat vardır, kan durmaz." Ebu Davud, Tıbb 5, (3862).

  GÜNÜN HANGİ SAATİNDE YAPILMALI

  En faydalısı güneş doğduktan 1 saat geçtikten sonraki 2 saattir (bu 2 saatten sonrada öğlen kerahet vaktine kadarda hacamat yapılabilir), bu mümkün olmazsa öğlen ikindi arası.


+ Yorum Gönder