+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hindistanda üç yüz elli tanrı bir o'kadarda din var onlar neden birbirlerinin ibadethanelerini havaya uçurmazlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hindistanda üç yüz elli tanrı bir o'kadarda din var onlar neden birbirlerinin ibadethanelerini havaya uçurmazlar

  Sual: merhaba ben yıllardır dinler hakkında akuyor ve araştırma yapıyorum . kafamı karıştıran bir soru var .hindistanda üçyüz elli tanrı ve bir o kadarda din var . onlar birbirlerinin tapınaklarını havaya uçurup insanların kafasını kesmiyorlar .peki tek tanrısı tek kitapı ve tek peygamberi olan islamiyette farklı meshepte olan insanlar neden birbirlerinin camilerini havaya uçuruyor ve insanların kafalarını kesebiliyorlar .bu tür olayların onların değilde bizim dinimizde olmasının sebebi nedir . lütfen açıklar mısınız . ? 2. Misafir

  Cevap: Hindistanda üç yüz elli tanrı bir o'kadarda din var onlar neden birbirlerinin ibadethanelerini havaya uçurmazlar


  Reklam  Cevap: Onlar senin gibimi
  Herkes kendi dinini yasamakta ozgurdur buna hosgoru denir yani oyle deniyodu sanirsam :? Iste dedigimden herkesin dini kendinedir ve oyle bisey olsaydi amerika olmazdı Hristiyan VS Yahudi Atom bombalari falan
  ayrica boyle düşünme kimse sen islam dinisin diye yargilamiyor

 3. Misafir
  sevgili kardeşim , bu soruyu görünce merakla cevap yazılmasını bekledim . beklerkende bu soru hakkında uzun uzun düşündüm .dün gece atatürk hava limanında yapılan intihar saldırısından sonra bir cevap yazmayı vazife edindim .hindistandaki dinlerin ortak noktası ilkeler ve öğretilerdir . benzer öğretilerin olması insanların birbirlerinin dinlerine saygı gösterdikleri gibi kendi tanriları dışında diğer tanrılarada tapabiliyorlar .hindular bazı hayvanları kutsal sayarlar . hayvanlara bile bu kadar değer veren insanların kalkıpta bir insanın başını kesip veya onların tapınaklarını havaya uçurmalarını bekleyemeyiz .onlar için yaşam kutsaldır .islamiyette görülen bu tür olayların tek bir cevabı var .islam peygamberi görevini layıkıyla yapmış dini tamamlamiş . ondan sonra insanların başvuracağı kusursuz bir kitap olan kuran ı kerimi bırakmiştır .buna rağmen böyle olaylar oluyorsa insanların allahın adına hüküm verme cüretini göstermelerinden kaynaklanıyor .islam aleminin önde gelen alimlerinin bu durum karşısında sessiz kalması yapılan yanlişlar dine çok büyük zarar vermiştir .alimlerin orucu bozan şeyler dişinda bu tür konularada kafa yorması gerekir çünkü islam bundan ibaret değildir . mumsema da soruları cevaplayan değerli hocadan bu soruya birde kendisinin cevap vermesini bekleyelim .umarım yardımcı olmuşumdur .

 4. jerusselam
  Devamlı Üye
  Hintlerin dinleri batıl dinlerdir. uyduruk dinlerdir. ALLAH katında tek din islam dinidir.
  islamda kelle kesen camilerimizi havaya uçuran müslüman olamaz. islam dininde bunlar yoktur.
  bunları yapan müslüman denemez.  “İşte bundan dolayı İsrâiloğullarına şöyle yazmıştık: 'Bir cana kıymaya veya yeryüzünde fesat çıkarmaya karşılık olmaksızın kim bir kimseyi öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir canı kurtarırsa bütün insanların hayatım kurtarmış gibi olur.' Şüphesiz peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler. Ama bundan sonra da onların çoğu yeryüzünde taşkınlık göstermektedirler.”
  (Maide, 5/32)


 5. Muslim
  Üye
  yazdığın yanlış soruyu soran...batıl dinler bizi bağlamaz...ALLAH birdir ve tektir...ancak ALLAH tır ibadete layık olan....hüküm, kanun koyma yetkisi ALLAH'a aittir.

+ Yorum Gönder