+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Erkeklerin bacak kıllarını kesmesi günah mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Erkeklerin bacak kıllarını kesmesi günah mı

  Sual: İyi günler.Ben bisikletçiyim bazen uzun turlara çıkıyoruz. Bacaklardaki kıllar olası bir düşmede yaralanmada tedaviyi sürecini etkilediği ve bacaklara gelen kandaki besin miktarının belli bir kısmını emdiğinden ötürü kaslara ve diğer hücrelere az besin gittiği söyleniyor. Ek olarak benim bacaklarımda oldukça fazla kıl dönmesi oluyor kimini cımbızla falan alabiliyorum ama bazısı iltihaplanabiliyor. Bu nedenden ötürü bacak kıllarımı almamda bir sakınca var mıdır? ? 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Cevap: İyi günler kardeşim. Bu durumda doktora gitmelisin ve doktorun tavsiyesine uyabilirsin. Eğer doktorun bu kılları almanı tavsiye ediyorsa alabilirsin. Aksi takdirde alman mekruhtur.

 3. Misafir
  selamun aleykum arkadaslar

  benim sualimde bu sene hacca gitmeden vucudumdaki killari agda ile alabilirmiyim?

  bütün vucudumda asiri killar var ve ihramli iken dökülme tehlikesi cok yüksek, her gün özellikle gögüs killarin döküldügünü görebiliyorum.

  Allah hepinizden razi olsun. tuttugunuz oruclari kabul etsin insa allah.

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. İhramlı iken yasak olan kılları koparmaktır. Kendi kendine dökülmesinde bir sakınca yoktur. Bundan dolayı böyle yapman caiz değildir.

+ Yorum Gönder
erkeklerin bacak killarini kesmek gunahmi