+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Delirmek üzereyim ne yapmalıyım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Delirmek üzereyim ne yapmalıyım

  Sual: Selamünaleyküm,

  delirmek üzereyim sanki ne olursunuz yardim edin.
  Bir is ile mesgul iken aklima din ile ilgili hasa cinsellik, küfür, her türlü musibetli cirkin seyler geliyor. Görüntü olmasa bile "hissettim mi acaba" cinsinden seyler öyle cirkin ki! Bunlar ile mesgul olmamaya calisiyorum, ama olmuyor. Nas suresi okuyorum sürekli ama hep geliyor aklima, ramazan olmasina ragmen!
  Ramazanda seytanlar zincirlenir diye okudum, ama benim durumum ne peki? Bunlar benim icimdeki bana ait olan düsüncelermi? Tövbe tövbe!

  Ders calisirken de geliyor aklima. Bir kere yazdigimi iki kere silip yine yaziyorum mesela bu durumu düzeltmek icin. "Simdi yine yazarsam öyle kötü düsüncemi dememek istedim anlamina gelir" düsüncesi ile yola cikaraktan.

  Babam ayrica bana tatile gitmemizi teklif etti yakin zamanda. Ben de namaz kilmaya baslamak istiyorum. Tatile gidince baslarim diye düsündüm (denizde tatil degil yani).
  Ama simdi birden bire "Yok tatile gidersen orda namaza baslarsan bu senin nefsinin yararina olur, kendi isteklerin icin olur, sadece isteklerin icinmi namaz kilacaksin? Bu kötü birsey" gibisinden seyler gecmeye basladi.

  Delirecek gibiyim. Allaha karsi yanlis yapmak istemiyorum, hic hatasiz da nasil olurum onu bilmiyorum.
  Bunlar vesvese midir kardeslerim? Ne olursunuz yardim ve dua edin...

  Hayirli ramazanlar ? 2. Misafir

  Cevap: Delirmek üzereyim ne yapmalıyım


  Reklam  Cevap: Cevaptan emin değilim kardeşim ama galiba içimizden geçen istemsiz düşüncelerden Yüce Allah bizleri sorumlu tutmazmış ama bilmiyorum bir yerde okumuştum böyle bir şeyi. Yine de en doğrusunu Allah bilir. Umarım en yakın zamanda bir hoca cevap verir sana. Allah yardımcın olsun İnşAllah kurtulursun bu vesvesevi düşüncelerden. Amin...

 3. KULL
  (Cezalı)
  Vesveseler kardeşim sol tarafına 3 kere tükür nas felak sürelerini çok oku Kur'an-ı Kerim oku Rabbimize sığın

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Bu aklına gelenlerin tümü vesvesedir ve vesveseden dolayı sana asla bir günah yoktur. Kendini boş yere üzüyorsun. Bunun en güzel ilacı önem vermemektir. Allah yardımcın olsun.

+ Yorum Gönder
vesveseden delirmek üzereyi,  vesvese delirmek