Konusunu Oylayın.: Gerçek Tövbeyi Nasıl Yapmalıyım?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Gerçek Tövbeyi Nasıl Yapmalıyım?
 1. 07.Haziran.2016, 16:24
  1
  Misafir

  Gerçek Tövbeyi Nasıl Yapmalıyım?


  Gerçek Tövbeyi Nasıl Yapmalıyım? Mumsema Tövbe Nasıl Olmalı? Hangi Duayı Okumalıyım? Dua Okumalımıyım Yoksa Kendi İçimden Geldiyi Gibimi Okumalıyım? Eğer Duası Varsa Lütfen Yazın.Teşekkürler


 2. 07.Haziran.2016, 16:24
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Tövbe Nasıl Olmalı? Hangi Duayı Okumalıyım? Dua Okumalımıyım Yoksa Kendi İçimden Geldiyi Gibimi Okumalıyım? Eğer Duası Varsa Lütfen Yazın.Teşekkürler

 3. 11.Haziran.2016, 18:38
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 26,053
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: Gerçek Tövbeyi Nasıl Yapmalıyım?
  Tövbe demek pişmanlık demektir. Bir hadisi şerifte tövbe eden hiç günah işlememiş gibidir buyrulmuştur. Günahlarının tümünden pişman olduğunu ve artık yapmayacağını dile getirerek Allah'a dua et. Özel bir duaya gerek yoktur. Ama iki rekat tövbe namazı kılabilirsin ve namazdan sonra da içinden geldiği gibi dua edebilirsin. Hadisi şerifte gerçek tövbe şöyle tarif edilmiştir:

  “Tevbe-i Nasuh, işlenen günahtan pişman olmak, Allah-ü Teâlâ’dan mağfiret dilemek, bir daha öyle bir günah işlememek demektir.” (Beyhakî)


 4. 11.Haziran.2016, 18:38
  2
  Yönetici  Tövbe demek pişmanlık demektir. Bir hadisi şerifte tövbe eden hiç günah işlememiş gibidir buyrulmuştur. Günahlarının tümünden pişman olduğunu ve artık yapmayacağını dile getirerek Allah'a dua et. Özel bir duaya gerek yoktur. Ama iki rekat tövbe namazı kılabilirsin ve namazdan sonra da içinden geldiği gibi dua edebilirsin. Hadisi şerifte gerçek tövbe şöyle tarif edilmiştir:

  “Tevbe-i Nasuh, işlenen günahtan pişman olmak, Allah-ü Teâlâ’dan mağfiret dilemek, bir daha öyle bir günah işlememek demektir.” (Beyhakî)
+ Yorum Gönder