+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Akla gelen düşüncelerden küfre düşülür mü Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Akla gelen düşüncelerden küfre düşülür mü

  Sual: Arkadaşlar geçen gün okuldaydım aklıma bir düşünce geldi Hani haşa Kafirler Hz isa peygambere Allahın oğlu derlerya haşa hani haşa Allah'ada baba derlerya benim aklıma böyle düşünce takıldı ne kadar aklımdan çıkartmak istesemde çıkaramadım inanmadımda şirke girermi.? ? 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Akla gelen düşüncelerden küfre düşülür mü


  Reklam  Cevap: Akla gelen bu tür düşünceler senden değil şeytandandır. Bu vesveselerden dolayı Allah kuluna günah yazmaz. Kendine vesvese yapmana gerek yok düşünme üstünde durma bunların.

 3. Misafir
  Allah senden razı olsun kardeşim vesvese değilmi ben namazımı kılan birisiyim acaba tasdik ettimmi etmedimmi diye aklıma düşünce geliyor o anda zaten Şeytana uymayacağıma dair Allaha yemin ettim ve düşünceler geldikçe hristiyanlara sövdüm.

  Allah razı olsun kardeşim o anda zaten düşünce geldiği anda , Allah'a yemin ettim şeytana uyupta kafir olmıcağım diye zaten düşünce geldikçe hristiyanlara falan sövdüm şirke girmedim değilmi

 4. arifselim
  Yönetici
  Allah senden de razı olsun kardeşim. İçin rahat olsun bu tür düşünceler küfre veya şirke sokmaz. Vesvesenin sorumluluğunu Allah kullarından kaldırmıştır.

 5. Misafir
  Eminsin degilmi kardesim vesvese cani gonulden isteyerek dusunsem hasa islama inandigim gibi hristiyanliga inansam girerdi sirke degilmi

 6. klav
  Üye
  Cevap verildi kardeşim buna da vesvese yapmayasın

 7. Kloroplast
  Üye
  "Eminsin degilmi kardesim vesvese cani gonulden isteyerek dusunsem hasa islama inandigim gibi hristiyanliga inansam girerdi sirke degilmi"


  @@@içinden inanırsan dinden çıkarsın kardeş.vesvese gelmesi başka böyle inanmak başka kardeşim işi inanç boyutuna taşırsan dinden çıkarsın..!

  Lakin inansam diyorsun,aitlik eki kullanıyorsun,içimden inansam da ne demek bi kendine gel.tövbe estağfirullah.

 8. Misafir
  Yok yani islama gibi inansa idim o zaman girerdi değilmi demek istedim

 9. KULL
  (Cezalı)
  Bu vesvese ve saçma fikirlere galip gelmek için, bu gibi düşünceler kişinin zihnini kuşattığı zaman:

  1) Ben Allah’a ve Resulüne iman ettim demek.

  2) Taşlanmış şeytandan, şerrinden, kibrinden, kendini beğenmişliğinden, dürtülerinden Allah’a sığınmak.

  3) Üç defa soluna tükürmek.

  4) İçinde bulunduğu duruma son vermek.

  5) İhlâs sûresini okumalı.

  6) İnsan, Allah’ın mahlûkatını, nimetlerini tefekkür etmeli. Allah’ın zatını değil. Çünkü kişi sınırlı olan aklıyla Allah-u Teâlâ’yı kavrayamayacaktır.

+ Yorum Gönder