Konusunu Oylayın.: Mezhep taklidi nasıl olur? Nasıl niyet edilir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
Mezhep taklidi nasıl olur? Nasıl niyet edilir?
 1. 01.Haziran.2016, 17:16
  1
  Misafir

  Mezhep taklidi nasıl olur? Nasıl niyet edilir?


  Mezhep taklidi nasıl olur? Nasıl niyet edilir? Mumsema Bnm dişlerim dolgulu araştırdım ( hanefiyim) gusul sahih olduğundan emin olmayanlar var... Bunun için maliki mezhepini taklit etmek istiyorum... Gusulde ağzı yıkamak malikide fazr olmadığı için ağzımı yıkamam gerekirmi ama kendi mezhebımın fazınıda yapmam gerekirmi dolgunun altı ıslanmadı için malikiye uyuyorum kendi mezhebımın (hanefinin) farzını ağzın hepsi (dolguların altı (diş)) ıslansada ıslanmasada yapmam gerekirmi? Maliki taklit ederken nasıl niyet edeceğiz.... Farz yerıne gelmediği için sadece gusuldemi taklit etmeliyim yoksa gusul ile olan ( namaz abdesti ve namazıdamı taklit etmeliyim)? ALLAH BİN RAZI OLSUN... Malikiyi taklit ettiğimde gusulum ve diğer ibadetlerim sahih (kabul olurmu)?


 2. 01.Haziran.2016, 17:16
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Bnm dişlerim dolgulu araştırdım ( hanefiyim) gusul sahih olduğundan emin olmayanlar var... Bunun için maliki mezhepini taklit etmek istiyorum... Gusulde ağzı yıkamak malikide fazr olmadığı için ağzımı yıkamam gerekirmi ama kendi mezhebımın fazınıda yapmam gerekirmi dolgunun altı ıslanmadı için malikiye uyuyorum kendi mezhebımın (hanefinin) farzını ağzın hepsi (dolguların altı (diş)) ıslansada ıslanmasada yapmam gerekirmi? Maliki taklit ederken nasıl niyet edeceğiz.... Farz yerıne gelmediği için sadece gusuldemi taklit etmeliyim yoksa gusul ile olan ( namaz abdesti ve namazıdamı taklit etmeliyim)? ALLAH BİN RAZI OLSUN... Malikiyi taklit ettiğimde gusulum ve diğer ibadetlerim sahih (kabul olurmu)?

 3. 02.Haziran.2016, 16:19
  2
  Şem'a
  YÖNETİCİ

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 10.Mayıs.2007
  Üye No: 677
  Mesaj Sayısı: 2,914
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 31
  Bulunduğu yer: dünya

  Cevap: Mezhep taklidi nasıl olur? Nasıl niyet edilir?
  Diş dolgusu yaptırmak gusül abdestine engel değildir. bir mezhepten diğer mezhebe intikal etmeye gerek yoktur.


 4. 02.Haziran.2016, 16:19
  2
  YÖNETİCİ  Diş dolgusu yaptırmak gusül abdestine engel değildir. bir mezhepten diğer mezhebe intikal etmeye gerek yoktur.
+ Yorum Gönder