+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Anne ile tartışmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Anne ile tartışmak

  Sual: Selamünaleyküm,

  Annemle cok tartisiyoruz. Kendisinden özür diliyorum ardindan ama icim pek rahat olmuyor. Cennet annelerin ayaklari altindadir derler ne de olsa. Sizce ne yapmaliyim?
  Genelde cabuk agresiflesen bir yapiya sahibim. Abdest alinmasinin tavsiye edildigini okumustum, rahatlatiyorda cok sükür. Baska ne yapabilirim?
  Ve bu durum ile alakali bir seyler diyebilirmisiniz?

  Simdiden herkesten Allah razi olur insaAllah.. ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Anne ile tartışmak


  Reklam  Cevap: Anne seni harama teşvik etmedikçe annene öf bile diyemesin.annenin rızası ALLAH,ın rızasıdır.

 3. hokucu
  Üye
  Anna babaya itaat dinimiz açısından çok önemli bir konu. Ama günümüzde ebeveynlerle tartışan evlatlar çok fazla..yanlış ama ben de çok sık tartışırım. Çünkü zaman değiştikçe düşüncelerde değişiyor. Konu ile bir alakası yok ama şöyle bir örnek vermek isterim:

  Eski zamanlarda çocuklar babalarının karşısında değil yatmak(TV izlemek için yapılan uzanma) hiç kıpırdamadan oturur vaziyette dururlarmış. hatta babalar kendi babalarının yanında çocuklarını bile sevemezlermiş saygı diye.

  sizce şimdi de öylemi..bence hayır.

  çocuklar şimdi ebeveynlerinin karşısında kafalarına göre duruyorlar..hatta öyle ki baba veya anne oturur vaziyette iki büklüm evlat boylu boyunca uzanmış.

  yani haliyle zaman değiştikçe saygı hürmet anlayışları da değişiyor. işte günümüzde ebeveynlerle tartışma işte bu anlayış değişikliğinden geliyor.

+ Yorum Gönder
evlat ile annenin tartışması