Konusunu Oylayın.: Mesajla ve telefonla zifaf olmadan boşanmak ve geri birleşmek

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Mesajla ve telefonla zifaf olmadan boşanmak ve geri birleşmek
 1. 30.Mayıs.2016, 22:06
  1
  Misafir

  Mesajla ve telefonla zifaf olmadan boşanmak ve geri birleşmek


  Mesajla ve telefonla zifaf olmadan boşanmak ve geri birleşmek Mumsema Merhabalar. Biz sozlenecektik bu ay, ve öncesinde annelerin onayını alarak dini nikah kıydık. Sonradan benim babam iliskimizi öğrendi ve söz yapmaya karar verdik. Aramızda birden tartışma çıktı ve telefondan mesajla eşim bana 3 defa boş ol yazdı. Bunu yapacak bir insan değildi asla, nasıl sinirlendi bilmiyorum. Üzerinden saatler geçti ve sabah aradım. Nasıl yapabilirsin diye sorgularken yine tartışma çıktı. Bende ben istemiyorum rizam yok boşanmak istemiyorum sen istiyosun o zaman son iki hakkını da kullan kurtul benden dedim o da ardarda 3 defa boş ol dedi. Sonra bir tane daha kaldı dedim yine 3 defa boş ol dedi. Biz zifaf gibi bir şey yaşamadık, tekrar birleşebilir miyiz, hülle denilen şeyin yasaklandığı konusunda yazılar okudum. Boşanma gerçekleşti mi bilmiyoruz. Lütfen yardım edin, ben bosanmaya rizam olmadığını da söyledim. Tekrar birleşebilir miyiz, yada nikahimiz hala geçerli mi, öğrenmek istiyorum..


 2. 30.Mayıs.2016, 22:06
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Merhabalar. Biz sozlenecektik bu ay, ve öncesinde annelerin onayını alarak dini nikah kıydık. Sonradan benim babam iliskimizi öğrendi ve söz yapmaya karar verdik. Aramızda birden tartışma çıktı ve telefondan mesajla eşim bana 3 defa boş ol yazdı. Bunu yapacak bir insan değildi asla, nasıl sinirlendi bilmiyorum. Üzerinden saatler geçti ve sabah aradım. Nasıl yapabilirsin diye sorgularken yine tartışma çıktı. Bende ben istemiyorum rizam yok boşanmak istemiyorum sen istiyosun o zaman son iki hakkını da kullan kurtul benden dedim o da ardarda 3 defa boş ol dedi. Sonra bir tane daha kaldı dedim yine 3 defa boş ol dedi. Biz zifaf gibi bir şey yaşamadık, tekrar birleşebilir miyiz, hülle denilen şeyin yasaklandığı konusunda yazılar okudum. Boşanma gerçekleşti mi bilmiyoruz. Lütfen yardım edin, ben bosanmaya rizam olmadığını da söyledim. Tekrar birleşebilir miyiz, yada nikahimiz hala geçerli mi, öğrenmek istiyorum..

 3. 01.Haziran.2016, 03:05
  2
  Şem'a
  YÖNETİCİ

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 10.Mayıs.2007
  Üye No: 677
  Mesaj Sayısı: 2,914
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 31
  Bulunduğu yer: dünya

  Cevap: Mesajla ve telefonla zifaf olmadan boşanmak ve geri birleşmek
  Bu soruyu başka konuda da cevapladık.
  Boşama sözleri sözlü yazılı ve telefonla olması durumu değiştirmez. Siz, size en yakın müftülüğe gidin ve durumunuzu anlatın belki bir çıkış yolu vardır.


 4. 01.Haziran.2016, 03:05
  2
  YÖNETİCİ  Bu soruyu başka konuda da cevapladık.
  Boşama sözleri sözlü yazılı ve telefonla olması durumu değiştirmez. Siz, size en yakın müftülüğe gidin ve durumunuzu anlatın belki bir çıkış yolu vardır.
+ Yorum Gönder