+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz. İbrahim'in zamanı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz. İbrahim'in zamanı

  Sual: Bu iki kopyayı farklı sitelerden aldım Hz İbrahim insanlara yanlış şeylere tapıldığını anlatıyormuş

  Benim sorum ise o insanlar güneşe aya tapıyor onu anladım çünkü güneş ve ay herzaman görünüyor peki bu insanlar venüsün olduğunu nerden biliyordu ozamanki teknoloji bu kadar gelişmişmiydi? Yoksa Hz. İbrahim'den önce gelen peygamberlerin sözlerinden mi venüsün olduğunu biliyorlardı kafam karıştı bu insanlar venüs gezegeninin olduğunu nerden biliyor?

  İnsanların güneş, ay ve venüs gezegenine tapındıklarını görünce bu cisimleri gözler ve "Bunlar benim Rabbim olamaz. Ben batanları sevmem" diyerek Nemrud idaresindeki putperest sistemi kökünden reddeder.
  Hz. İbrahim, onların yedi gezegen olan Ay, Merkür, Venüs, Güneş, Mars, Jüpiter, Satürn'e ibadet etmelerinin yanlışlığını gösterdi. Bunlardan ışığı en kuvvetli olan Güneş, sonra Ay ve Venüs idi. Öncelikle Venüs'ün tanrı olamayacağını, çünkü onun belli bir yörüngesinin olduğunu ve bunda yol almaya mahkûm olduğunu, sağa sola sapamayacağını, kendi kendine bir tasarrufta bulunamayacağını, bilakis Allah'ın yarattığı ışık saçan bir cisim olduğunu gösterdi. Ayrıca bunda büyük hikmet bulunduğunu anlattı. Çünkü Venüs doğudan doğuyor, batıya doğru yol alıp gözlerden kayboluyor, ertesi gün bu tarz üzere devam ediyor.Böyle bir şeyin ilâh olması hiç mümkün müdür?
  ? 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Hz. İbrahim'in zamanı


  Reklam  Cevap: Venüs bilgisi belki yıldız anlamında yorum yapılmıştır.
  Ama insanlar hem güneşe hem aya ve özellikle putlara taparlardı

+ Yorum Gönder