Konusunu Oylayın.: Kuranın değiştirilmediğinin kanıtı

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Kuranın değiştirilmediğinin kanıtı
 1. 14.Mayıs.2016, 14:52
  1
  Misafir

  Kuranın değiştirilmediğinin kanıtı


  Kuranın değiştirilmediğinin kanıtı Mumsema Selamun Aleyküm. Benim çok yakın bir arkadaşım var. Kendisini çok severim. 7 senedir arkadaşız. Çok yardımsever çok iyi niyetli ve şu ana kadar hiç kimseye bir kötülüğünü görmedim ama arkadaşım Kuranın değiştirildiğine inanıyor.Yüce Allah'a (C.C) inanıyor.Fakat Kuranın değiştirildiği hakkında çok şüpheleri var.Bazen konuşmak istiyorum fikrini değiştirmesi için ama elimde yeterince delil bulamıyorum.Yardım edebilir misiniz ? Kuranın değiştirilmediğine ve İslamın son ve hak din olduğuna ait deliller gösterebilir misiniz ? Cidden arkadaşımı çok seviyorum ve ahirette azap çekmesini hiç istemiyorum. Ona dualar bile ediyorum. Lütfen yardım edin.Yüce Allahımız (C.C) İnşAllah hepimizi cennet ehline kabul eder ve azap dolu cehenneme koymaz inşAllah amin.


 2. 14.Mayıs.2016, 14:52
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Selamun Aleyküm. Benim çok yakın bir arkadaşım var. Kendisini çok severim. 7 senedir arkadaşız. Çok yardımsever çok iyi niyetli ve şu ana kadar hiç kimseye bir kötülüğünü görmedim ama arkadaşım Kuranın değiştirildiğine inanıyor.Yüce Allah'a (C.C) inanıyor.Fakat Kuranın değiştirildiği hakkında çok şüpheleri var.Bazen konuşmak istiyorum fikrini değiştirmesi için ama elimde yeterince delil bulamıyorum.Yardım edebilir misiniz ? Kuranın değiştirilmediğine ve İslamın son ve hak din olduğuna ait deliller gösterebilir misiniz ? Cidden arkadaşımı çok seviyorum ve ahirette azap çekmesini hiç istemiyorum. Ona dualar bile ediyorum. Lütfen yardım edin.Yüce Allahımız (C.C) İnşAllah hepimizi cennet ehline kabul eder ve azap dolu cehenneme koymaz inşAllah amin.

 3. 14.Mayıs.2016, 23:21
  2
  jerusselam
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Şubat.2013
  Üye No: 100353
  Mesaj Sayısı: 4,148
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 42

  Cevap: Kuranın değiştirilmediğinin kanıtı
  ALLAH Peygamber efendimize indirdiği kuranı kerimi günümüze koruması altına almıştır.değiştirilmemiştir değiştirilemezde.

  Yüce Rabbimiz bunu Kuran’da "Hiç şüphesiz, zikri (Kuran’ı) Biz indirdik Biz; onun koruyucuları da gerçekten Biziz" (Hicr Suresi, 9) ayetiyle bildirmiştir.


 4. 14.Mayıs.2016, 23:21
  2
  Devamlı Üye  ALLAH Peygamber efendimize indirdiği kuranı kerimi günümüze koruması altına almıştır.değiştirilmemiştir değiştirilemezde.

  Yüce Rabbimiz bunu Kuran’da "Hiç şüphesiz, zikri (Kuran’ı) Biz indirdik Biz; onun koruyucuları da gerçekten Biziz" (Hicr Suresi, 9) ayetiyle bildirmiştir.
+ Yorum Gönder