+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuranın değiştirilmediğinin kanıtı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuranın değiştirilmediğinin kanıtı

  Sual: Selamun Aleyküm. Benim çok yakın bir arkadaşım var. Kendisini çok severim. 7 senedir arkadaşız. Çok yardımsever çok iyi niyetli ve şu ana kadar hiç kimseye bir kötülüğünü görmedim ama arkadaşım Kuranın değiştirildiğine inanıyor.Yüce Allah'a (C.C) inanıyor.Fakat Kuranın değiştirildiği hakkında çok şüpheleri var.Bazen konuşmak istiyorum fikrini değiştirmesi için ama elimde yeterince delil bulamıyorum.Yardım edebilir misiniz ? Kuranın değiştirilmediğine ve İslamın son ve hak din olduğuna ait deliller gösterebilir misiniz ? Cidden arkadaşımı çok seviyorum ve ahirette azap çekmesini hiç istemiyorum. Ona dualar bile ediyorum. Lütfen yardım edin.Yüce Allahımız (C.C) İnşAllah hepimizi cennet ehline kabul eder ve azap dolu cehenneme koymaz inşAllah amin. ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Kuranın değiştirilmediğinin kanıtı


  Reklam  Cevap: ALLAH Peygamber efendimize indirdiği kuranı kerimi günümüze koruması altına almıştır.değiştirilmemiştir değiştirilemezde.

  Yüce Rabbimiz bunu Kuran’da "Hiç şüphesiz, zikri (Kuran’ı) Biz indirdik Biz; onun koruyucuları da gerçekten Biziz" (Hicr Suresi, 9) ayetiyle bildirmiştir.

+ Yorum Gönder