+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Tövbe ediyorum Allah sesimi duyar değil mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tövbe ediyorum Allah sesimi duyar değil mi

  Sual: Bn 20 yaşındayım bu sene antalyaya üniversite okumaya geldim, burada ortam da bozuldum arkadaş kurbanı oldum, aileme anneme babama sürekli yalan söyledim bn harama gittim alkol içtim ben çok pişmanım hep ağlıyorum artık kuranın mealini elime aldığımdandır ağlıyorum önceden hiç meal okumamıştım, ve kahroluyorum hergün ölmek istiyorum allaha yalvarıyorum tövbe diliyorum her namazımda allahım sesimi duyar değilmi bana yardımcı olun (( ? 2. Effort
  Üye

  Cevap: Tövbe ediyorum Allah sesimi duyar değil mi


  Reklam  Cevap: Duymaz mı kardeşim hiç ALLAH sesini senin? ALLAH'tan bahsediyoruz.
  Tevbe eden genç kullarını çok sever. Hata yapmışsın ama hemen anlamışsın hata yaptığını. Artık bir daha yapmamak düşüyor sana.

  "Günahtan tövbe eden hiç günahı olmayan gibidir." (İbn-i Mâce, Zühd:30)
  "Allah birinizin tövbe etmesine, o kimsenin kayıp hayvanını bulunca duyduğu sevinçten muhakkak daha çok sevinir." (İbn-i Mace, Zühd: 30)
  "Rahmetim gazabımı geçmiştir" (Müslim, Tevbe: 4)
  "Allah tövbe eden genci sever" (Câmiüssağîr: 1866)
  "Adâlet güzeldir, fakat idârecilerde olursa daha güzeldir. Cömertlik güzeldir, fakat zenginlerde olursa daha güzeldir. Dinde titiz olmak güzeldir, fakat âlimlerde olursa daha güzeldir. Sabır güzeldir, fakat fakirlerde olursa daha güzeldir. Tövbe güzeldir, fakat gençlerde olursa daha güzeldir. Hayâ güzeldir, fakat kadınlarda olursa daha güzeldir." (Deylemî, Müsnedü'l-Firdevs)

+ Yorum Gönder