+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allah'ın adil olmadığını düşünüyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah'ın adil olmadığını düşünüyorum

  Sual: ben günde 5 vakit namaz kılacagım.o kadar abdest alacagım.

  hiç namazla alakası olmayan elalemin karısıyla kızıyla zina yapmış adam peygamberin şefaatıyle cennete girecek.

  oda cennete girecek bende.

  bu benim çok ağırıma gidiyor.

  allahın adil olmadıgını dusunuyorum.

  lütfen bana cevap verin ? 2. Misafir

  Cevap: Allah'ın adil olmadığını düşünüyorum


  Reklam  Cevap: Allah adildir merak etme yalnız bu işe senin-bizim aklımız ermez anlatmaya çalışmak dahi yersiz ve çok zor hakkıyla anlatabilmek ve anlayabilmek bizim ne haddimize kardeş.

  Misal zina eden kişi diyorsunda şayet sen nereden bileceksin ki zina etmiş sonrada tövbe etmiş bu kişiyi Allah'ın bu işlediği günahından ötürü bir imtihana tutmayacağını
  Belki zor bir hastalık verecek
  Belki ağır maddi sıkıntılar içine girecek
  Belki eşiyle dostuyla imtihan olunacak
  Belki aynı günahla bir daha karşı karşıya getirecek...
  vs.vs ee bırakta sabrederse artık cennete girsin bu durumda gerçek bir tövbe etmiş olur,günahtan sakınmış olur,büyük pişmanlık duymuş vs.

  Yine zina etmemiş birinin de bu türden imtihan olunması belki işlediği başka günahlardan ya da bi zati derecesinin artması için imtihanındandır.yani Allah karıştırmış kim günahından dolayı sıkıntılar yaşıyor kim bizzatihi imtihan ediliyor belli değil bu yüzden ve başka nedenlerden ötürü Allah'ın adaletine bizim aklımız kesmez kardeşim.

  Yine zina edip maddi sıkıntı yaşamayan-sağlıklı vs. insan varsa şayet bu da seni aldatmasın kardeşim.Allah'ın onları bu azgınlıklarından ötürü daha da azdırmak için,kendi elleri ile günaha girip ahirette hiç bir hak iddia edememeleri için onlara malmülk sağlıkta vermişte olabilir çünkü onların Allah içini biliyor.
  Belki onları bu iş üzere öldürecek ama sen nerden bileceksin
  Belki ahirette azaplarını arttırmak için bu müsaade çünkü onlar zarar bize dokunmaz demişte olabilirler bu zenginlik ve sağlıklarından ötürü

  Yani kısaca kardeş bu konu burda anlatılıp yazılacak gibi değil çok uzun ve aanlatılamaz ve anlaşılmazda zaten ama zaman zaman adaletinin tecellilerinide görmekteyiz az da olsa anlamaktayız ama tam manasıyla bu işe aklımız ermez.

 3. Misafir
  haşa! ALLAH bundan munezzehtir. o kullarına zulmetmez, o adildir. zina yapan adamın şefaate ugrayacaginin %100 garantisi var mi? evet resulullah aleyhisselam ALLAH in izniyle sefaat edecek. ama diyelim ki biri zina etti. kesin şefaat garantisi var mı? ALLAH dilerse affeder, dilerse azap eder. ama zina etmeyen bundan uzak kalan adamın durumu, zina eden ve tovbe etmeden ölenin durumu gibi midir? anlamışsındır inşallah.

 4. çözümcü
  Üye
  Sen Allah'ın adaletini daha fark etmemişsin. Bir kere anlattığın adam cennete gitmeyecek. Elbette ki senin yerin ayrı olacak.

  Sen bir kulsun onun bilgisini anlamazsın

 5. Misafir
  Allah elbette adaletlidir. Biz Allah için ibadetlerimizi yapalım gerisine karışmayalım. Allah kusursuzdur. Asla adaletsizlik yapmaz. Biz o büyük adaleti anlayamıyorsak o başka.

 6. arifselim
  Yönetici
  Allah adil olmayacak da HAŞA kim adaletli olacak? Herşeyi yerli yerince ve hikmetle var eden. Hiç bir kuluna asla haksızlık etmeyecektir. O noksan olan her türlü eksiklikten münezzehtir.

+ Yorum Gönder