+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allah'ın sevgisini kazanmak için neler yapmalıyız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah'ın sevgisini kazanmak için neler yapmalıyız

  Sual: Allah'a sevgimizi göstermek için dua önerirmisiniz
  Merhaba kolay gelsin. Sorum şöyle gerçekten övünmek veya abartmak için demek istemiyorum ALLAH ı zikir edince gülüyorum seviyorum mutluluktan ağlama geliyor ben RABBİMİ ve peygamberimi çok seviyorum. Peygambere sürekli salavat getiriyorum ALLAH a sevgimi göstermek içinde sürekli la ilahe illALLAH diyorum ama yeterli hissetmiyorum. Bana ALLAH a sırf sıkıntı için değil yani ALLAH ım beni bağışla, borçlarıma, sağlığıma yardım et için değil sırf onu çok sevdiğim için edebileceğim bir dua var mıdır?? Keza peygamberim içinde. Sırf onları çok sevdiğim için bir dua istiyorum. Azap etse de severim borçlu olsam da zengin olsam da. Yani demek istediğim ben ona sevgimi göstermek istiyorum sırf borcum kapansın diye veya sıkıntım gitsin diye değil. Beni yaratmış bir sürü nimet vermiş ve ben günahkar biriyim ona layık kul olamadım diye de düşünen biriyim. Ona sevgimizi gösterebileceğimiz ve peygamberimize sevgimizi göstermek için önereceğiniz dualar var mıdır acaba?? Şimdiden teşekkür ederim. ? 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Allah'ın sevgisini kazanmak için neler yapmalıyız


  Reklam  Cevap:
  sırf onu çok sevdiğim için edebileceğim bir dua var mıdır??
  Allah'ım sevgini ve Seni sevenin sevgisini..ve Seni sevmeye beni Sana yaklaştıranın sevgisini bana nasip et. (Hadis-i Şerif)

+ Yorum Gönder
alahin segisini kazanmak cevap