+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Çalınan altınları geri getirmek için dualar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çalınan altınları geri getirmek için dualar

  Sual: Evime hirsiz girdi hatirasi olan altinlarimi calmis hergun bu sitedeki dualari okuyorum baska yapabilecegim birsey varmi sizde lutfen dua edermisiniz bir an once bulunsun esim sacmaladigimi dusunuyor ama ben dualarla geri gelecegine inanıyorum ? 2. r1dv4n06
  (Cezalı)

  Cevap: Çalınan altınları geri getirmek için dualar


  Reklam  Cevap: KAYIP BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA
  Hz. Ömer (ra)'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder:
  "Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike."
  ANLAMI: "Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir."

  (Bostanu'l-Arifin , Açıklamalı Dua Hazinesi, saife. 304)


  Bir Hırsız Tarafından Çalışan Eşya İçin Dua
  Çalınan yada kaybolan eşyanız gelinceye kadar her gün yirmi beş (25) kere, “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne. (Bu kısımda kaybolan yada çalınan eşyanın adı söylenmelidir.)” duasını okuyabilir.(İbni Âbidin)


  Kaybolan Birşey İçin Okunacak Dua:
  * Kaybolan malın bulunması için 41 kere '' Duhâ Suresi '' okunursa Allahü Tealanın izniyle bulunur.
  * Kaybedilen şeyi bulmak isteyen kişi günde 196 kere '' Yâ Vâcid '' zikrini okumaya devam etmelidir.

+ Yorum Gönder