+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Babam sürekli bela ve beddua ediyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Babam sürekli bela ve beddua ediyor

  Sual: Bir kaç yıl evvel babam ruhsal hastalık (düşünce bozukluğu) geçirdi. Geçirdi diyoruö çünkü geçmişti fakat tekrar gündeme geldi. Gerçekten geçmemiş, sadece bize öyle gösterilmiş. Babam herşeyi içine atar, çocuklarıyla ilgili bi sorunu sıkıntısı olduğu zaman bizlere demez fakat sonra bütün içindeki herşeyi anneme anlatır ve bir nevi onu suçlar..
  İki sene önce beni istemeye bir aile geldi, babam ozaman razı değildi vermedi fakat sonraki sene razı oldu be verdi beni isteyenlere. Söz yapıldı yüzükler takıldı herşey gayet iyidi, aradan uzun zaman geçti şimdi diyor ki benim kızımı kandırdılar, benim kızım saf onlara inandı. Onları suçlamasının sebebi ise babam dışında herkes kötü herkesin maddi durumu kötü bir tek babam iyi bir tek onun durumu iyi. Kendi kardeşlerini de öyle görüyor malesef. Neyse sözlümle beni bi ortak arkadaşımız tanıştırdı, vay efendim ben okumaya değilde koca bulmaya gitmişim. Yaşım olmuş 28.
  Herneyse bunun gibi birsürü hak etmediğim sözler duydum yinede babama bi saygısızlık yapmadım. Hürmette kusur etmedim. Ondan habersiz bir adım bile atmadım. Sürekli bela okuyor bana ve anneme. Yok işte annem nasıl çocuklar yetiştirmiş, babamın gözünde herşeyin suçlusu annem. Garip anam bütün kahırları o çekiyor..
  Babam sanki mutlu olmamızı istemiyor. İki gün mutlu olsak üçüncü gün yine bi huzursuzluk. Ona göre biz onu huzursuz ediyormuşuz. Halbuki herşeyi oafasına takan sonra surat asan ve bizimle konuşmayan kendisi. Ortada olan olay dışında bambaşka bir senaryo kuruyor.
  Aslında baktığıninız zaman mesele beni isteyenler değil, mesele yıllardır var, babam kendi kendine sıkıntı çıkartıyor. Kardeşleri aradığında mesela bi hasta haberi yada bi mutlu haber verdiklerinde hemen kafaya takıyor bu kişi bana niye bunu söyledi diye. Hemen altında bi art niyet arıyor.
  Uzun lafın kısası babam sürekli bela ve beddua ediyor bana. Allaha sığınıyorum dua ediyorum. Üzülüyorum hemde çok. Lütfen bana bi yardım edin, bu beddualar geçerlimidir? ? 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Babam sürekli bela ve beddua ediyor


  Reklam  Cevap: Baba bedduası tutar ama haklı değilse kendine döner
  Bu herkes için geçerlidir.
  Sözün özü ne olursa olsun asla baba bedduası almamaya çalış.

+ Yorum Gönder