Konusunu Oylayın.: Nikah bozulması, ve telafisi ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Nikah bozulması, ve telafisi ?
 1. 13.Nisan.2016, 11:24
  1
  Misafir

  Nikah bozulması, ve telafisi ?


  Nikah bozulması, ve telafisi ? Mumsema ben bundan yaklaşık olarak 2,5 yıl önce bir bayanla hanifiye göre nikah kıydım. daha sonra, 6 ay sonra felan takribi 3 defa boşol dedim sinirle. yine bir kaç ay sonra yine 3 defo boşol dedim sinirle. aradan zaman geçti ve dün günlerdir onun ısrası zorlamasıyla ve benimde sinirimle onun bana etkisiyle yine boşol dedim 3 defa. şimdi sorum sinirle söylememim ve sonrasında pişman olmamım bir dönüşü varmı. bu arada kendim şafi mezhebindenim eşim hanifi mezhebinde. ayrılmak istemiyoruz. internette okudum biraz. şafi mezhebine göre bu nikah gecerli degil. yada şafi mezhebine göre velisi olmak kaydı ve salih şahitler huzurunda tekrar nikah kıyılabilir diye. veya başka bir yolu varmı. yardımcı olurmusunuz allah rızası için.


 2. 13.Nisan.2016, 11:24
  1
  47konya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  47konya
  Misafir  ben bundan yaklaşık olarak 2,5 yıl önce bir bayanla hanifiye göre nikah kıydım. daha sonra, 6 ay sonra felan takribi 3 defa boşol dedim sinirle. yine bir kaç ay sonra yine 3 defo boşol dedim sinirle. aradan zaman geçti ve dün günlerdir onun ısrası zorlamasıyla ve benimde sinirimle onun bana etkisiyle yine boşol dedim 3 defa. şimdi sorum sinirle söylememim ve sonrasında pişman olmamım bir dönüşü varmı. bu arada kendim şafi mezhebindenim eşim hanifi mezhebinde. ayrılmak istemiyoruz. internette okudum biraz. şafi mezhebine göre bu nikah gecerli degil. yada şafi mezhebine göre velisi olmak kaydı ve salih şahitler huzurunda tekrar nikah kıyılabilir diye. veya başka bir yolu varmı. yardımcı olurmusunuz allah rızası için.

 3. 14.Nisan.2016, 15:29
  2
  Şema
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Mart.2007
  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 9,307
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 103

  Cevap: Nikah bozulması, ve telafisi ?
  Nikah ve talak konusunda size en yakın müftünün yanına gidin ve fetvanızı oradan alın ki ifadenizi alsın ve ona göre karar versin.


 4. 14.Nisan.2016, 15:29
  2
  Moderatör  Nikah ve talak konusunda size en yakın müftünün yanına gidin ve fetvanızı oradan alın ki ifadenizi alsın ve ona göre karar versin.
+ Yorum Gönder