+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cennette muhabbet kuşuma kavuşabilir miyim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cennette muhabbet kuşuma kavuşabilir miyim ?

  Sual: Allahın İzniyle Cennete Gidersem...
  Selamun Aleyküm kardeşlerim.Yakın bir zamanda beni çok mutlu eden 4 senedir ona baktığım muhabbet kuşum vefat etti.Çok üzülüyorum...Sorum ise Allahın izniyle Yüce Allahımızın izniyle inşAllah cennete -Allah hepimize nasip eylesin- gidersem Allah nasip eylerse cennette muhabbet kuşuma kavuşabilir miyim ? ? 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Cennette muhabbet kuşuma kavuşabilir miyim ?


  Reklam  Cevap: Cennette her şey var Allah dilerse kuşunu da verir neden olmasın ki

 3. r1dv4n06
  (Cezalı)
  Evet . Kavuşa bilirsin . Süleyman b. Yezîd (r.a.)’in babasından rivâyete göre, bir adam Rasûlullah (s.a.v.)’e: “Ey Allah’ın Rasûlü! Cennet’te at var mıdır? diye sordu Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: Allah seni Cennete koyarsa orada senin istediğin şekilde kırmızı yakuttan bir ata bindirilip dilediğin yere uçabilirsin. Bir başka adam da şöyle sordu: Ey Allah’ın Rasûlü! Cennet’te deve de var mıdır? Rasûlullah (s.a.v.), bu adama arkadaşına söylediği şekilde söylemedi ve şöyle buyurdu: Allah seni Cennete koyarsa canının çektiği ve gözünün hoşlandığı her şey senin olacaktır.” (Müsned: 21904)
  ž Süveyd b. Nasr, Abdullah b. Mübarek vasıtasıyla Sûfyân’dan, Alkame b. Mersed’den, Abdurrahman b. Sabit’den bu hadisin mana olarak bir benzerini bize aktarmış olup bu rivâyet Mes’ûdî’nin rivâyetinden daha sağlamdır. Allah-u Alem .

 4. Misafir
  Çok...çok teşekkür ederim. Şu an bile mutluluktan ağlıyorum çok teşekkürler bilgilendirdiğiniz için Yüce Allah hepimize güzel cennetine girmeyi nasip eylesin bizleri cehennem ehlinden eylemesin Amin...

+ Yorum Gönder