+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Makattan gelen sıcaklık abdesti bozar mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Makattan gelen sıcaklık abdesti bozar mı ?

  Sual: Namaz kılarken sanki makatımdan birşey çıkıyormuş gibi hissediyorum ve o anda makatta bir sıcaklık oluyor. Kimi zaman da küçük küçük baloncuk halinde oluyor. Özür sahibi değilim zannedersem. Çünkü normalde böyle bir hissiyat yaşamıyorken abdest almaya başlayınca, namaza başlayınca oluyor. Lüften yardım edin. Şimdiden Allah razı olsun. ? 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Makattan gelen sıcaklık abdesti bozar mı ?


  Reklam  Cevap: İbadet sırasında oluyorsa siz koku duymadıkça abdestiniz ve namazınız bozulmaz.
  Çünkü şeytan üfler ve vesvese verir.

 3. Misafir
  Peki ya abdest alınca geliyorsa tekrar almak gerekir mi
  ---
  İbadet sırasındaysa vesvese dediniz peki ya abdest aldıktan sonra oluyorsa o zaman da mı vesvese yoksa abdest almak gerekir mi?

 4. Misafir
  Kardeşler Selamün Aleyküm..Supheleniyorsan o vesvesedir.Abdest bozucu gaz çıktığını bariz bir şekilde hissettiğim gazdır.Baloncuk vesvese oluyor.Gazın belli bir süreklilik içinde gelmesi lazım değilse vesvesedir.

 5. Misafir
  Kardeş ne zaman gelirse gelsin o vesvesedir.Abdestsizken bile şüphe duyuyorsan o da vesvesedir.Sicaklikta hissediyorsan ,bariz bir şekilde baya bir çıktığını hissetmen gerekir.Kafanda sorular varsa yellendimmi yellenmedimmi diye o vesvesedir.

 6. Şema
  el-âsa limen âsa
  abdest aldıktan sonra oluyorsa o zaman da mı vesvese
  evet bu da vesvesedir. çünkü vesvese genelde ibadet halinde olur. Abdest aldığımızda da ibadet halinde sayılırız.

+ Yorum Gönder
makattan dlgelen sivi abdest