+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Borçlardan bunaldım intihar edeceğim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Borçlardan bunaldım intihar edeceğim

  Sual: Borçlandım krediler kredi kartı bunlara artık yetişemedim. Artık sonuna geldim ve bittim mahvoldum. Evliyim ve 3 çocuğum var. Allahıma dua ediyorum. Allahtan korkuyorum. Oğluma dayanamıyorum. Son kez oğlumu öpüp kollayıp. Kokusunu sonuna kadar içime çekip vedalaşacağım. Bir haftadır düşünüyorum ve artık başka bir yolu kalmadığını bunu yapmaktan başka bir çare kalmayacağını düşünüyorum. Eşim reddi miras versin ve borçlarımda ona kalmaz diye düşünüyorum. Allahım affetsin inşallah. ? 2. Muslim
  Üye

  Cevap: Borçlardan bunaldım intihar edeceğim


  Reklam  Cevap: ne intiharı kardeşim? ölünce bu dünyadaki hayatın bitecek ya berzah aleminde ne yapacaksın? kolay mi kabir hayatı? ahirette ne yapacaksın? mantıklı düşün kardeşim. ALLAH azze ve celle kullarını çeşitli şekillerde imtihan edeceğini bildiriyor bize. (bakara/155).

  resulullah aleyhisselam ne diyor hadiste. " İple boğazını sıkarak intihar eden, boğazı sıkılarak azap görür. Herhangi bir bıçakla intihar eden, Cehennemde bıçaklanarak azap görür. " buhari de geçer bu hadis, sahihtir.

  bak yuvan var, çocukların var. mantıklı düşün kardeşim. sabret, sabret. ölünce herşey bitecek mi sanıyorsun? asıl ölünce başlıyacak hepimiz için.

 3. Misafir
  Kardeş gözünü seviyim intihar etme... haşlanmış yumurtayı elinle soyamiyorsun cehenneme nasıl dayanacaksin.. youtubede hayalhanem var oralı felan izle... namaz kıl ALLAHA dua et o halleder.

 4. Misafir
  Kardeşim sendeki de dert olsa. Yatkalk şükret. İnan bendeki sıkıntıları bilsen oturur şükür namazı kızarsın. Kötünün kötüsü var. Hayatını mahfetme. Çoluğunu çocuğunu eşini düşün. Sensiz ne yapacaklar. Kolayı seçiyoruz. Gel etme. Kalkıcaz bu dertlerin altından Evelallah...

+ Yorum Gönder
Borclarlardan bunaldim artik