Konusunu Oylayın.: Haram bir ilişkinin üzerine yuva kurmak

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Haram bir ilişkinin üzerine yuva kurmak
 1. 25.Mart.2016, 23:35
  1
  Misafir

  Haram bir ilişkinin üzerine yuva kurmak


  Haram bir ilişkinin üzerine yuva kurmak Mumsema Merhabalar, 19 yaşında üniversite öğrencisi başörtülü biriyim. Geçen sene biriyle tanıştım ve maksadımız ise evlenmekti. Hala da öyle ancak şu var ki, evlenmem okulu bitirmeden mümkün değil gibi görünüyor ve buda en az 3 sene demek. Aşk belasına tutuldum ve Allahım affetsin çok utanıyorum çünkü ailemin haberi yok bu durumdan ve bizde gizli gizli buluşuyorduk. Bu işin imani boyutunu biliyorum ancak bir türlü ayrılamadım seviyorum evlenicez dedim hep. Eğer ben şuan ayrılıp, bu haram işlere girmeden onun da benimde birbirimizden uzakta birbirimizi beklememizi istesem, daha sonra yapacağımız evlilik hayırlı sonuçlar doğurur mu? Rabbim biliyor ya sırf işlediğim günahlardan dolayı hayırlı olmayan işlere bulaşmaktan korkuyorum. Çünkü sonuçta evlilik ciddi bir şey, ben bunu haram bir ilişkinin üzerine kurmuş olurum sanırım böyle mi oluyor ve sıkıntı doğurur mu? Allah rızası için yardım edin..


 2. 25.Mart.2016, 23:35
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Merhabalar, 19 yaşında üniversite öğrencisi başörtülü biriyim. Geçen sene biriyle tanıştım ve maksadımız ise evlenmekti. Hala da öyle ancak şu var ki, evlenmem okulu bitirmeden mümkün değil gibi görünüyor ve buda en az 3 sene demek. Aşk belasına tutuldum ve Allahım affetsin çok utanıyorum çünkü ailemin haberi yok bu durumdan ve bizde gizli gizli buluşuyorduk. Bu işin imani boyutunu biliyorum ancak bir türlü ayrılamadım seviyorum evlenicez dedim hep. Eğer ben şuan ayrılıp, bu haram işlere girmeden onun da benimde birbirimizden uzakta birbirimizi beklememizi istesem, daha sonra yapacağımız evlilik hayırlı sonuçlar doğurur mu? Rabbim biliyor ya sırf işlediğim günahlardan dolayı hayırlı olmayan işlere bulaşmaktan korkuyorum. Çünkü sonuçta evlilik ciddi bir şey, ben bunu haram bir ilişkinin üzerine kurmuş olurum sanırım böyle mi oluyor ve sıkıntı doğurur mu? Allah rızası için yardım edin..

 3. 26.Mart.2016, 01:00
  2
  Şema
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Mart.2007
  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 9,307
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 103

  Cevap: Haram bir ilişkinin üzerine yuva kurmak
  Siz şu anda yalnız kalmayın ve ihtiyaç olmadan gereksiz konuşup sohbet etmeyin, sevginizde samimi iseniz birbirinizi bekleyin ve ilerde evlenin bu yuva Allahın rızasına uygun olmuş olur.


 4. 26.Mart.2016, 01:00
  2
  Moderatör  Siz şu anda yalnız kalmayın ve ihtiyaç olmadan gereksiz konuşup sohbet etmeyin, sevginizde samimi iseniz birbirinizi bekleyin ve ilerde evlenin bu yuva Allahın rızasına uygun olmuş olur.
+ Yorum Gönder