+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Reklam parası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Reklam parası

  Sual: adsense denilen bir sey var. (AdSense, her aşamadaki internet sitesi yayıncılarının, site içeriğiyle ilgili reklamları sitelerinde göstererek para kazanmalarını sağlayan bir Google ürünüdür) mesela biri internette spor ile ilgili seylere bakmis, boyle reklam cikiyor youtube da ya da ucak bileti bakmis, boyle reklam cikiyor. ya da acik secik seylere bakmis, bu tur reklamlar cikiyor youtube da. kisi neye baktiysa onla ilgili sanirim bu adsense. mesela biri acik secik seyler izlemis ve youtube a girincede boyle bi reklam cikmis diyelim. bu kisi reklami gorup tiklayinca bu program size ucret oduyor. yazdigim gibi yukarida. bu sekilde youtube dan alinan paranin durumu nedir? ? 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Reklam parası


  Reklam  Cevap: Kişi kendi isteğiyle haram reklam almadıktan ve uygun olmayan bir reklam çıktığında engelledikten sonra haramlılık söz konusu değildir.
  Söylediğiniz gibi artık REKLAMLAR, KİŞİNİN İP ADRESİNE GÖRE ÇIKIYOR onun için haramlılık tıklayan yani bu kötü reklamın çıkmasına sebep olan kişiye aittir.

  Örneğin; Laptop bilgisayar baktım geçen hafta boyunca hangi siteye girsem hep bilgisayar resimleri çıkıyor hatta arap sitelerine giriyorum oralarda bile Türkçe laptop resimleri öneriliyor

 3. Misafir
  peki bu reklami secme isi bizim elimizde degilse ve otomatik olarak direkt kanalin takipcileri hangi tur videolara bakmissa reklamlarda ona gore oluyorsa? bizim kaazancimiz ne olur bu durumda? mesela dedigin gibi laptop bakana laptop, bilet bakana bilet, acik secik seyler izleyene bunlarla ilgili seylercikiyorsa ve bunlari engelemek, kaldirmak bizim elimizde degilse?

 4. klav
  Üye
  Kişinin araması kendini ilgilendirdiğini söylemiş zatem.. Ayrıca reklamın köşesine tıklayarak bu reklamı sonlandırabilir.

+ Yorum Gönder