+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Youtube kanalı ile para kazanmak helal mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Youtube kanalı ile para kazanmak helal mi

  Sual: youtube da oyun videosu çekerek, ya da başka videolar yayınlayarak yapılan paylaşımlardan elde edilen gelir ne olur? paylaşımlards sövme vb olmasa, avret yeri vb gozükmese, kumar, içki gibi seyler yapilmasa, paylasılmasa bu sekilde kazanılan parañin durumu nedir?? ? 2. Misafir

  Cevap: Youtube kanalı ile para kazanmak helal mi


  Reklam  Cevap: Bence günah değildir . Ben bilmiyorum ama tahminimce günah değildir . Allah ' ın (cc) Teâlânın bize yasak ettiği günahlardan kaçınırsak bence olmaz.

 3. Misafir
  youtube da oyun videosu çekerek, ya da başka videolar yayınlayarak yapılan paylaşımlardan elde edilen gelir ne olur? paylaşımlards sövme vb olmasa, avret yeri vb gozükmese, kumar, içki gibi seyler yapilmasa, paylasılmasa bu sekilde kazanılan parañin durumu nedir??

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  Paylaşımlar helal ise kazanç da helal olur

 5. Misafir
  kanalı açarken ülke kısmında abd yazması gerekiyor. türkiye yazarsa para kazanılmıyormuş. yani türkiye de yaşadığımız halde ülke seçeneğinde abd seçilmeliymiş kanaldan para kazanma için. abd yi seçmek hile sayılır mı?

 6. arifselim
  Yönetici
  Sanal alemi gerçek hayattan ayrı bir şeymiş gibi tutmamak gerekir. Gerçekte helal olan sanal alemde de haramdır. Eğer karşıdaki insan aldatılıyorsa bu sanal alemde de olsa caiz olmaz.

 7. Misafir
  durum yazdığım gibi. bu işin aktif olması iicn abd seçili olmalıymış. yapanlarda böyle yapiyor meecburen çünkü tr üZerinden kazanma kapalıymış?

 8. klav
  Üye
  Banka hesap numaranı amerikadan mı veriyorsun= hayır türkiyeden veriyorsun. haliyle senin türkiyeli olduğunu biliyor. bir aldatma söz konusu değil.

 9. Misafir
  zaten yapanlarda bu isi oyle yapmali tr sıkıntili secmek. neyse bir daha ozetliyorum durumu;

  1- kanalın ulkesi abd secili olacak ben tr de yasiyorum

  2- kanalda avret yeri acik, fragman, ickili vb paylasimlar olmayacak.

  3- reklam ise adsense olacagi icin kisine tur yerlerde dolastiysa oyle reklamlar cikacak diyelim acik secik seylere bakmis oyle reklamlar cikacak. bilet bakmissa ucak vb. bu reklamlardan gelecek kazanc.

  genel olarak ozetledigim gibi. kazanilacak paranin durumu nedir?

 10. klav
  Üye
  Milletin açık seçik arama yaptığından dolayı reklama yansımasından sana neki. Bu onu ilgilendirir. Bende adsense kullanıyorum nasıl işlediğini biliyorum.
  Ülke için yapacağın en iyi şey adsenseye mail yaz ben türkiyede yaşıyorum de eğer kanalını kapatmazlarsa parayı gönül rahatlığıyla harcayabilirsin.

 11. Misafir
  adsense zaten bilmiyo mu ki bizim youtuberlarin tr de yasadigi halde ulke kisminda abd yazdigini?

 12. Misafir
  evet beyler napayim durum yazdigim gibi nedir paranin durumu? ulke yerinde abd yi secmek hile olur mu

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
youtube para kazanmak caiz helal mi,  youtube kanalı açmak günahmı,  youtube den kazanç elde etmek helalmi