+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Duayı Okunuşları ile Ezberlemek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Duayı Okunuşları ile Ezberlemek

  Sual: Merhaba ben arapça bilmiyorum.Yaşım 14 en yakın zamanda öğrenmeye başlamayı düşünüyorum.Neyse ben yaklaşık 9 yaşımdan beri duaları okunuşlarıyla ezberledim.Yani mealleri ile değil okunuşlarıyla.Mesela Fatiha suresine başlarken:

  Elhamdü lillâhi rabbil'alemin....

  Diye başlıyorum.Bu doğru mudur ? Son zamanlarda bazı yerlerde yanlış olduğunu okudum korktum içime bir sıkıntı düştü.Yani bu sene namazıma da başlayacağım ve dualarımı böyle okuyacağım.Yani bu doğru mudur ? Caiz midir ? ? 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Duayı Okunuşları ile Ezberlemek


  Reklam  Cevap: En doğru okuyuş arapça olan okuyuştur ama arapça bilmediği halde yani Kuran öğrenmediği halde kulaktan duyma ile yine doğru okuyanlar çoktur.
  Size tavsiyemiz Kuranı öğrenin ve bilen biri sizi dinlesin.

 3. #UguR
  Devamlı Üye
  Bazı camilerde kur'an kursları verilmektedir o kurslara katılmanızı tavsiye ederim. Bizim kur'an kursunda cuma günleri tecvit ve ezber veriyoruz. Salı,Çarşamba,Cumartesi ise kur'an'a geçenler dersini veriyor, cüz'de olanlarda dersini veriyor.

 4. Misafir
  Arapça okusak bile yine fatihaya başlarken ve okurken aynı şekilde okumuş oluyoruz. Öyle değil mi ?

 5. Şema
  el-âsa limen âsa
  Arapça ve Türkçe okuyuş aynı, yeter ki harfler tam çıksın.
  en iyisi arapça Kuran öğrenip okumaktır

 6. Misafir
  Çok teşekkürler.1 aydır cevap bulamadım.Dua edemedim sadece sözlü olarak edebildim sureleri okuyamadım.Artık tekrar eskisi gibi okumaya başlayacağım ve en kısa zamanda arapça öğreneceğim Allahın iziniyle.
  Allah razı olsun Teşekkürler ^^

+ Yorum Gönder