+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Deccalin geleceğine dair ayet veya hadis var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Deccalin geleceğine dair ayet veya hadis var mıdır?

  Sual: Herkes Deccal'in gelip dünyada Hz.İsa ile savaşacağını,Deccal'in kafirleri kandıracağında bahsediyorlar.Peki Peygamber (s.a.s) 'in Deccal hakında söylediği hadisler varmı?Yada Kur'an'da geçen bir ayette Deccal'den bahsediliyor mu? ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Deccalin geleceğine dair ayet veya hadis var mıdır?


  Reklam  Cevap: DECAL İLE İLGİLİ HADİSLER.  Deccâl, yeryüzünde kırk gün kalacaktır. Sıkıntıdan dolayı kırk günün birinci günü bir yıl gibi, ikinci günü bir ay gibi, üçüncü günü bir hafta gibi, diğer günleri normal günler gibi gelecektir. (Müslim, Fiten, 110). Deccal'in göstereceği harikalar; rüzgâr estirmek, yağmur yağdırmak, bitki bitirmek vb. birtakım harikalardır.
  Sonra Cenâb-ı Allah, İsâ (a.s.)'ı Şam'ın doğusundaki Akminareye, iki meleğin kanatlarına elini koymuş olduğu halde indirecek ve İsâ (a.s.) Deccâl'i öldürecektir. (Müslim, Fiten, 110; Tirmizî, Fiten, 62).
  Deccâl'le ilgili hadis kitaplarında pek çok rivayetler vardır. Bunların sahih, zayıf ve merdûdlarını ayırt eden bir araştırmanın yapılması faydalı olacaktır.
  Allah, Deccâl'in fitne ve fesadından Ümmet-i Muhammedi korusun.

  not. Kuranı kerimde decal ile ilgili hiç bir yerde decal kelimesi geçmemektedir.+ Yorum Gönder