+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İnkar ve Küfüre düşmüştüm.Tövbem kabul oluyor mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İnkar ve Küfüre düşmüştüm.Tövbem kabul oluyor mu?

  Sual: merhaba ergenlik çağında ( 16-18) yaş arası yurdışına çıktım bir süreliğine ve Türkiye'de de yanlış kişilerle muhattap oldum.inkar ettim ve küfür ettim maalesef.suan yasım 20 tövbe istedim namazımı dosdoğru kılmaya calısıyorum sürekli kuranı kerim okuyorum ve okudukça imanım artiyor.

  sorum şu ; bir yerde okumuştum ama tam hatırlamıyorum inkar ve küfür edenlerin tövbesi kabul edilmez gibi suanda namaz kılınca mesela hep cehennemliğim boşu boşuna kılıyorum ama olsun hissi var..

  acaba inkar ve küfürün tövbesi var mı? ? 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: İnkar ve Küfüre düşmüştüm.Tövbem kabul oluyor mu?


  Reklam  Cevap:
  inkar ve küfürün tövbesi var mı?
  Elbette var. Tövbesi olmayan hiç bir günah yoktur.
  hep cehennemliğim boşu boşuna kılıyorum ama olsun hissi var..
  Bu kalbe gelen düşünceler şeytandandır. İnsan Rabbine yönelince şeytan çıldırır ve onu soğutmaya çalışır.
  Allah hidayetini daim eylesin.

 3. Misafir
  yahu kardeşler çok güzel şeyler yazmışsınız allah razı olsun fakat bunlar benim gibiler için geçerli değil şeytan bi rahat bırakmadı beni aynı günahları tekrar tekrar işledim şimdi hiç bir işim rast gitmiyor cezamı çok ağır çekiyorum ne olur siz siz olun benim gibi yanlışa düşmeyin allah c.c hepinizin yar ve yardımcısı olsun bir kez daha sizlerin ve allah'ın huzurunda allah'ım bluğ çağından beri elimden dilimden gözümden kulağımdan nefsimden bilerek veya bilmeyerek işldiğim günahlarımdan dolayı affına sığınırım bir daha bu günaları işlememek için senin azametine ve yardımına ihtiyacım var sen benim günahlarımı affet tövbelerimi kabulu gör yarabbim bu mubarek cuma gecesi yüzü suyu hürmetine en sevdiğin kulun ve elçin olan hz.muhammed s.a.v yüzü suyu hürmetine tövbe yarabbim tövbe...

+ Yorum Gönder