+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Psikopatın Allahı demek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Psikopatın Allahı demek

  Sual: Lütfen yardim edin.. şarkıda psikopatın Allahı diye söz geçiyordu bende bu sözü söyledim yanlışlıkla sonra çok pişman oldum küfre girdim mi? napmam gerekir? lütfen yardim edin.. ? 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Psikopatın Allahı demek


  Reklam  Cevap: Tevbe edin vesvese ye düşmeyin . Kasıtlı yaptığınız bir durum yok ama bu konularda sozlere dikkat edin . Sizi etkileyecek veyahut fikirlerinizle degerlerinizle size ters dusen yararsiz seylerden uzak durmak daha iyi.

 3. Venüs
  Üye
  Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

  "Kıyametten hemen önce karanlık gecenin parçaları gibi fitneler var. Kişi o fitnelerde mü'min olarak sabaha erer, akşama kâfir olur; mü'min olarak akşama erer, sabaha kâfir çıkar. O fitnede oturan, ayakta durandan hayırlıdır. Yürüyen koşandan hayırlıdır. Öyleyse yaylarınızı kırın, kirişlerinizi parçalayın, kılıçlarınızı da taşa vurun. Sizden birinin evine girerlerse, Hz. Âdem'in iki oğlundan hayırlısı olsun (ölen olsun, öldüren değil)."

  Ebu Davud, "koşandan" kelimesinden sonra şu ziyadeyi kaydetmiştir: "Yanındakiler, "Bize ne emredersiniz (ey Allah'ın Resulü)?" dediler. "Evinizin demirbaşları olun!" buyurdu."

  Ravi(r.a): Ebu Musa
  Kaynak : Ebu Davud, Fiten 2, (4259, 4262); Tirmizî, Fiten 33, (2205).

+ Yorum Gönder