Konusunu Oylayın.: Okullardaki Karma eğitim sistemi

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Okullardaki Karma eğitim sistemi
 1. 26.Şubat.2016, 08:12
  1
  Misafir

  Okullardaki Karma eğitim sistemi


  Okullardaki Karma eğitim sistemi Mumsema Selamu Aleyküm. Karma eğitim görmek caiz midir? Veya zaruret kapsamına girer mi? Okula gitmesek ölmeyeceğimize göre zaruret neden olsun?


 2. 26.Şubat.2016, 08:12
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Selamu Aleyküm. Karma eğitim görmek caiz midir? Veya zaruret kapsamına girer mi? Okula gitmesek ölmeyeceğimize göre zaruret neden olsun?

 3. 26.Şubat.2016, 23:23
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 26,160
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: Okullardaki Karma eğitim sistemi
  Selamun aleykum kardeşim. İlahiyat kurumları olsa bile bu kurumlar ilim merkezleri değil adeta diploma verilen merkezler gibidir. Sizin bu niyetinizin aslı ve gerçekten ne için olduğu önemlidir. Yani öncelikle niyetinizi kontrol edin ve yerli yerine oturtun. Bunu başardıktan sonra karma bir eğitimin verildiği ortamı buluncaya kadar terk edebilirsiniz. Günümüzde karma ortamlar ateşin kenarında durmaya benzer. Allah'a emanet olun.


 4. 26.Şubat.2016, 23:23
  2
  Yönetici  Selamun aleykum kardeşim. İlahiyat kurumları olsa bile bu kurumlar ilim merkezleri değil adeta diploma verilen merkezler gibidir. Sizin bu niyetinizin aslı ve gerçekten ne için olduğu önemlidir. Yani öncelikle niyetinizi kontrol edin ve yerli yerine oturtun. Bunu başardıktan sonra karma bir eğitimin verildiği ortamı buluncaya kadar terk edebilirsiniz. Günümüzde karma ortamlar ateşin kenarında durmaya benzer. Allah'a emanet olun.
+ Yorum Gönder