Konusunu Oylayın.: 3 talak ile boşamak

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
3 talak ile boşamak
 1. 23.Şubat.2016, 21:13
  1
  Misafir

  3 talak ile boşamak


  3 talak ile boşamak Mumsema Merhaba arkadaşlar, siteyi aslında dini konular icin takip ediyorum namaz vb. Ama ilk defa sormam gereken bir mesele var. Yakınımdan birisinin kocası esini 3 talakla boşadı bundan 10 yıl önce. Bu bayanı tanırım kendisinin sorması üzere konuyu acıyoruz. Boşanmasındaki sebep ise bu hamının esi ile birlikte olmak istememesi ve evli kaldıkları bes yıl boyunca cinsi münasebet te bulunmak istememesi cocuk yapmak hariç. Kendi itirafı ki esi senelerce zina etmiş hanımından bu ihtiyacını göremediği icin ve son kavgada uc talakla boşamış ve defalarca da kinayeli boşamış. Ama cocuklar oldugu icin birlikte devam etmişler ve yine cinsi münasebet az da olsa olmuş. Simdi gelelim diğer meseleye, bu Ada'm iki yıldır bir kadınla imam nikahli. Bu Ada'mın ne yapması dogru olur? Cocuklar icin devam etmek doğrumudur uc talak gitmişmidir 3 kere bosol dediği icin? Ve gercekten ne dediğini bilerek boşamış ama cocuklar var. Simdi bu Ada'mın asıl hanımı kimdir?


 2. 23.Şubat.2016, 21:13
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Merhaba arkadaşlar, siteyi aslında dini konular icin takip ediyorum namaz vb. Ama ilk defa sormam gereken bir mesele var. Yakınımdan birisinin kocası esini 3 talakla boşadı bundan 10 yıl önce. Bu bayanı tanırım kendisinin sorması üzere konuyu acıyoruz. Boşanmasındaki sebep ise bu hamının esi ile birlikte olmak istememesi ve evli kaldıkları bes yıl boyunca cinsi münasebet te bulunmak istememesi cocuk yapmak hariç. Kendi itirafı ki esi senelerce zina etmiş hanımından bu ihtiyacını göremediği icin ve son kavgada uc talakla boşamış ve defalarca da kinayeli boşamış. Ama cocuklar oldugu icin birlikte devam etmişler ve yine cinsi münasebet az da olsa olmuş. Simdi gelelim diğer meseleye, bu Ada'm iki yıldır bir kadınla imam nikahli. Bu Ada'mın ne yapması dogru olur? Cocuklar icin devam etmek doğrumudur uc talak gitmişmidir 3 kere bosol dediği icin? Ve gercekten ne dediğini bilerek boşamış ama cocuklar var. Simdi bu Ada'mın asıl hanımı kimdir?

 3. 26.Şubat.2016, 14:23
  2
  yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 18.Eylül.2014
  Üye No: 104691
  Mesaj Sayısı: 1,409
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 15
  Bulunduğu yer: Allah'ıma Seferdeyim..

  Cevap: 3 talak ile boşamak
  Eğer eşine; “seni üç talakla boşadım” demişse aynı anda üç talak meydana gelir ve evlilik tamamen sona erer.


 4. 26.Şubat.2016, 14:23
  2
  Mum Ve Merhem Olabilmek..  Eğer eşine; “seni üç talakla boşadım” demişse aynı anda üç talak meydana gelir ve evlilik tamamen sona erer.
+ Yorum Gönder