+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hiçbir işim yolunda gitmiyor, her zaman şanssızlık beni buluyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hiçbir işim yolunda gitmiyor, her zaman şanssızlık beni buluyor

  Sual: Öncelikle Selamun Aleyküm değerli din kardeşlerim ve abilerim;
  Ben 20 yaşında bir gencim. Doğuşatan beri hiç ama hiçbir işim rast gitmiyor, korkudan hiçbir işe el atamaz oldum artık.
  Ne zaman bir iş yapmaya kalkışsam en sonunda bile olsa o işim olmuyor. Herhangi bişey alacak olsam kesinlikle ve kesinlikle elimde kalıyor.
  Bu durumu yaşamayan bilemez o derece kötü. Geceleri sabaha kadar düşünüyorum, uyuyamıyorum neden ben diye.
  20 yıllık hayatımda daha hiçbir işim rast gitmedi desem yeridir. Hiçbir zaman nasibim kısmetim olmadı.
  En basitinden bugün bile milyonda bir insanın başına gelebilecek şey geldi başıma. Elhamdülillah dinime çok bağlı bir Müslüman"ım.
  Karıncayı dahi incitem, biri bana kötülük yapsa dahi Müslüman"ım diye yine ona iiilik yaparım. Efendi bir insanım.
  Ama ne yaparsam yapayım işlerim hiçbir zaman yoluna girmiyor, etmediğim dua kalmadı. Tövbe Haşa Tövbe "ALLAH"a olan inancımı kaybetmekten korkuyorum. Bazen diyorumki "ALLAH"ım ben bunları hakedecek ne yaptım. Hayattan tüm umudumu kestim şu anda.
  "ALLAH"tan korkmasam bir dakika durman canıma kıyarım. Adımı bir yere atsam dahi bir aksilik çıkar. Kendime çok acıyorum, en zoruda bir insanın kendine acımasıdır. İçim içimi yiyip bitiriyor. Hayatımda ağzıma ne içki değdi nede uyuşturucu. Harama asla el uzatmam ama ben ne yaptımki Müslüman kardeşlerim bunları hakediyorum.Bir insanın hiç ama hiçbir işi rast gitmezmi??? bu yüzden tüm insanlardan uzakta yaşamaya özen gösteriyorum. Ne yapsam bilmiyorum, yardım edin Müslüman kardeşlerim. ? 2. Candle
  Devamlı Üye

  Cevap: Hiçbir işim yolunda gitmiyor, her zaman şanssızlık beni buluyor


  Reklam  Cevap: Abdülkadir Geylani hazretleri dermiş
  İnsanlar işi iyi olduğunda sevinir ben ise bela geldiğinde sevinirim
  Çünkü Rabbim beni deniyor ve gelen bela ile günahımı siliyor ve derecemi yükseltiyor

 3. haci
  Özel Üye
  gecen gün bir Allah dostunu ziyaretimde aynı bu konuyu sordum o da;allah kullarını iman seviyesine göre imtihan eder,iman kamil isen imtihanın şiddeti artar yoksa reytingi düşer.tabi ki biz aciz kullar işin sıırrına mazhar olamadığımız için nurettin yıldız hocanın dediği gibi sanki tüm aksilik ve belalar bizimi bulur diye dertleniriz.sabrın sonu selamet olur inşaallah yaradana sığınmaktan başka varmı bir çaresi.keşke toprak olsaydım demeden inşaallah imtihanı kazananlardan eylesin allah.h cumalar

 4. Misafir
  Abi bence sabret Dünyada olupta rızkı Allah a bağlı olmayan tek bir canlı yoktur. Allah bol sabır ve iyi bir iman nasip etsin. Namaz ve dua insanı rahatlatıt. Sabredelim zaten imtihan dünyası kaderimiz

 5. Misafir
  Kardesim, bende ayni seyleri yasiyorum tam 23 yildir, suan 42 yasindayim ama halâ devam ediyor.Senin dedigin gibi allaha olan inancimi yitirmekten korkuyorum, ve diyorum ki "allahim sen bile beni yaratan olarak acimiyorsan, diger kullar neden acisin ki"
  Imtihan sa ne bitmez imtihanmis? imanim sinaniyorsa, allaha sükür imanim halâ cok Güclü,hatirladigim kadariyla bilerek kimseye bir kötügüm dokunmamistir, 23 yildir yasadiklarim cok bölümlü Dramatik dizi olacak Kadar aci, ama ben nerden suc isledim, allahim bana neden yardim etmiyor anlamiyorum.

+ Yorum Gönder
hıcbır ısım yolunda gıtmıyor neye elımı atsam elımde kalıyor