+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allah'ın kulları beni sevmezken Allah beni sever mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah'ın kulları beni sevmezken Allah beni sever mi

  Sual: Ben 16 yaşındayım. Bazı ruhsal sıkıntılarım var. Bazen kendimi ağlarken buluyorum. Namaz kılmaya başladım. Kendime söz verip mastürbasyon, göz zinası gibi alışkanlıklarımıda bırakma kararı aldım. Sizce bunlar hep imtihan mı ?

  İnsanların içine çıkamıyorum, insanlar benden nefret ediyorlar. Allahın kulları bile beni sevmezken Allah beni sever mi ? Dua ettikçe, ibadete devam ettikçe başıma üzüntüler doluyor. İntihar etmeyi düşünmeye başladım. ? 2. Venüs
  Üye

  Cevap: Allah'ın kulları beni sevmezken Allah beni sever mi


  Reklam  Cevap: Tövbe edip Allah'a dönersen insanlar seni sevmesede Allah seveer tabii ki kardeşim.Ama hakiki bir tövbeyle Rabbine dönersen ve yaptıklarının cezasını ise çekecen öyle tövbe ettim hoop hadi rahmet yok!

  Yani imtihan edilmeden bırakılmazsın tövbe ettiysen artık Allah seni tekrardan bir imtihana sokacaktır sabredenlerden olursan sevecektir ki tövbe etmekle Rabbine bir adım attın...

  Son cümleyi hadis ile tamamlamak için üç nokta koydum

  Resulullah (sav) buyurdular ki: "Allah Teala hazretleri diyor ki: "Ben, kulumun benim hakkımda yaptığı zanna göreyim. O , beni zikretti mi onunla beraberim. Eğer o beni nefsinde zikrederse ben de onu onunkinden daha hayırlı bir cemaat içerisinde zikrederim. O bana bir karış yaklaşırsa ben ona bir zira yaklaşırım, o bana bir zira' yaklaşırsa ben ona bir kulaç yaklaşırım. O bana yürüyerek gelirse ben ona koşarak giderim." Buhari, Tevhid 50; Müslim, Zikr 2, (2675); Tirmizi, Da'avat 142, (3598)

 3. Venüs
  Üye
  Kardeşim yazmayı unutmuşum,sen sormadan ben söyleyeyim eğer ki tövbe üzerine imtihan edilmeden ölür isen de;

  Şimdi sevgili kardeşim ölümün nerede,ne zaman ve nasıl geleceği belli değil ki bu sebeple sen bu vakti bilmeden tövbe edip Allah'a yöneldin ve bu tövbenden bir kaç gün sonrada ölüm gelip seni bulmuş ise bu vakti bilmeden tövbe ettiğin için elbet Allah seni yine sevecektir lakin yaptıkların hesap günü teraziye konacak ve Allah dilerse affeder,dilerse azap eder,dilerse günahlarını setr eder...  Ama durumun tövbe etmemiş birinin hali gibi olmaz...

  Tövbe işi nasıl desem ki hani bozuk bir pusula değişik yönleri gösterirya tövbe etmekle bu pusalanı onarmış olursun ve hep kuzeyi yani Hakk'ın rahmetini gösterir.Artık tövben de samimiyetsizlik olursada tekrardan bu pusulan yavaşça bozulmaya başlar ya da tövbe ettiğin şeyi birdaha yaparsan pusula direk bozulur ve artık rahmetten başka yönleri(azap) gösterir...

  Onun için bolca tövbe edelim pusulamızı hep onaralım ki Allah rahmet nazarıyla baksın.

  Ve yine günah işleyim tövbe edeyim Allah nasılsa affediyor diye şeytan seni kandırmasın,pusulan kırık,parçalanmış,iş görmez bir halde elinde kalır ölürsünde rahmetten uzak olanlardan olursun.Bak bir ayeti kerime meali;


  35/FÂTIR-5: Ey insanlar! Muhakkak ki Allah’ın vaadi haktır. Öyleyse dünya hayatı sizi sakın aldatmasın. Aldatıcılar da sizi Allah ile (affına güvendirerek) aldatmasınlar.


  35/FÂTIR-5: .....Aldatıcılar da sizi Allah ile (affına güvendirerek) aldatmasınlar.

 4. Venüs
  Üye
  Bir de,zaten aklının bir köşesinde;tövbe edeyim, sonra günah işlerim,bir daha tövbe ederim gibi bir düşünceyle tövbe ediyorsan zaten tövbe etmiş olmazsın,biz bilmesekte Allah senin ne niyetle tövbe ettiğini zaten biliyor.

  Onun için böyle birşeyede kalkışma,kendini kandırır,kendine zulm edenlerden olursun.Dil başka kalp başka söylemiş olur,Allah kalbinden geçeni bilir.

  Yani kısacası Allah tövbe edenleri sever...

  Uzattım kusura bakma kardeşim,sorun Allah'ın sevmesi ile ilgiliydi,işte sorunun cevabı olan ayet;


  2/BAKARA-222: Sana hayz halinden (kadınların belirli günlerinden) soruyorlar. De ki: “O bir ezadır. Bu yüzden hayz zamanında (belirli günlerinde) kadınlardan (cinsel olarak) uzak durun ve temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. Temizlendikleri zaman ise artık Allah’ın emrettiği yerden onlarla biraraya gelin. Muhakkak ki Allah, tevvabin olanları (tövbe edenleri) sever ve temizlenenleri sever.


  2BAKARA-222: .Muhakkak ki Allah, tevvabin olanları (tövbe edenleri) sever ve temizlenenleri sever.


  En derin kalbi,selam,dua,muhabbet ile....

 5. Misafir
  Abi ben ayakta idrar yapmanında günah oldugunu öğrenip artık yapmıyorum. Allah'a iyi bir kul olmak için.

 6. Venüs
  Üye
  Evet kardeşim köpekler bile idrarını üzerine bulaştırmamak için elinden geleni yapıyor...

  idrarı üzerine bulaştırma,hayvanların bile dikkat ettiği bu iş gerçekten çok mühim.

+ Yorum Gönder