+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Normal doğum yapmak istiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Normal doğum yapmak istiyorum

  Sual: Selamun Aleyküm...
  Ben 28 yaşında 3 yıllık evli ve şu an 4aylık hamile bir bayanım şükürler olsun.
  Benim sizlere iki sorum olacaktı
  İlk olarak, normal doğum yapmayı çok istiyorum. Allahım o günlere kavuşturursa beni.... Rabbim bize bunun gücünü verdi ki bize doğurabilme özelliğini de verdi değilmi.. O yüzden sezaryen veya normal doğum için local anestezi gibi şeylerden uzak durmak istiyorum sağlığım elverdikçe. Bunun için bir dua öneriniz var mı?
  İkinci sorum; bu şekilde doğumu dinimizde günahlara kefaret olacağı müjdeleniyor, bunu açıklarmısınız rica etsem? Birde her ne kadar normal doğum istesem korkmuyor değilim.. Bana yardımcı olması için son aylarımda bir arkadaşım doğal ilaç önerdi (tamamen bitkisel, homeopati) normal doğumda yardımcı olması için. Tabi ki ne kadar doğum sancısını kesiyor bilemem ama yardımcı oluyor dedi. Bitkisel şeyler uzman kendisi. Böyle şeyler kullanırsam, benim doğum sancılarım günahlarıma kefaret olur mu?
  Allah razı olsun şimdiden ? 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Normal doğum yapmak istiyorum


  Reklam  Cevap: 1- Doğuma Yakın ve Doğum Anında Okunacak Dualar

  Efendimiz (asm) şöyle tavsiye buyurmuştur:
  "Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra Felâk ve Nâs sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:"
  "İnne rabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemin."(A'raf, 7/54)
  (Şüphesiz ki Rabbiniz, gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra Arş'a istivâ eden, geceyi, durmadan kendisini kovalayan gündüze bürüyüp örten; güneşi, ayı ve yıldızları emrine boyun eğmiş durumda yaratan Allah'tır. Bilesiniz ki, yaratmak da emretmek de O'na mahsustur. Alemlerin Rabbi Allah ne yücedir!)


  TIKLA:
  Hz.Meryemin doğum anında yaptığı dua - Mumsema  2- Yeni Doğum Yapan Kadının Günahı Siliniyor Mu


+ Yorum Gönder