Konusunu Oylayın.: Anne ve abla tanışmamıza karşı nasıl davranmalı

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Anne ve abla tanışmamıza karşı nasıl davranmalı
 1. 12.Şubat.2016, 03:17
  1
  Misafir

  Anne ve abla tanışmamıza karşı nasıl davranmalı


  Anne ve abla tanışmamıza karşı nasıl davranmalı Mumsema Arkadaşlar. Ben erkek 35 yaşındayım ve hiç evlilik yapmadım. Bir kızla tanıştım tertemiz ve çok iyi bir insan. 3 haftadır tanışıyoruz ve telefonda görüşüyoruz. Kız 26 yaşında ama ve baya duygulandık. Birbirimize bağlandık diyebiliriz. Ciddi anlamda tanışmak istiyoruz ama o ailesine sormadan kimseyle buluşamam dedi ve ablasına anlattı. Ben almanya'da yaşıyorum ve aramızda 300km var. Benim için sıkıntı yok. Biraz uzak ama işte sevda işte. Ben her şeye razıyım.. Ablası benimle tanınmasını istemiyor. Dedim annene söyle. Sonuçta tanışmak ve bir görüşmek istiyoruz. Bir kaç gün sonra annesine söylemiş ve oda demişki yaş farkı çok. Mesafe çok. Belki evlenip ayrılmıştır. Ailesini nasıl bilmem ne bilmem ne. Baya bi sıkıntı var. Biz birbirimizi istiyoruz ama kız diyor ben aleme karşı gelmem. Yarın buluşmak istiyorduk ilk defa. Ama şu an dedik görüşmeyelim. Ben yinede sürpriz yapıp gitmek istedim ama yanlış olduğunu ve istemediğini söyledi. Ben 2 gün sonra sevgililer günü ne olursa olsun yinede gitmek ve şansımı zorlamak istiyorum. Ne dersiniz doğrumu olur. Ve en önemlisi. Benim amacım ciddi bir evlilik için çabalıyorum. Kız çok hoşuma gidiyor. Fikirler ve başka her şey uyuyor ama sadece anne ve evli olan abla istemediği için olmuyor. Nasıl davranmamız lazım? Kaçırma olayına karşıyım.

  Bu arada... Hiç evlenmedim. Ailemle yaşıyorum. Kendi evimiz var. İşim var 20 senedir. Yan gelir tamirhanem var. Kumarım yok. Durumum kötü falan değil. Kötü alışkanlığımda yok sigaradan başka. Kötü başka bir huyumda yok.

  Bi yardım eli uzatın. Bir akıl verin bana.
  Kaybetmek istemiyorum onu.


 2. 12.Şubat.2016, 03:17
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Arkadaşlar. Ben erkek 35 yaşındayım ve hiç evlilik yapmadım. Bir kızla tanıştım tertemiz ve çok iyi bir insan. 3 haftadır tanışıyoruz ve telefonda görüşüyoruz. Kız 26 yaşında ama ve baya duygulandık. Birbirimize bağlandık diyebiliriz. Ciddi anlamda tanışmak istiyoruz ama o ailesine sormadan kimseyle buluşamam dedi ve ablasına anlattı. Ben almanya'da yaşıyorum ve aramızda 300km var. Benim için sıkıntı yok. Biraz uzak ama işte sevda işte. Ben her şeye razıyım.. Ablası benimle tanınmasını istemiyor. Dedim annene söyle. Sonuçta tanışmak ve bir görüşmek istiyoruz. Bir kaç gün sonra annesine söylemiş ve oda demişki yaş farkı çok. Mesafe çok. Belki evlenip ayrılmıştır. Ailesini nasıl bilmem ne bilmem ne. Baya bi sıkıntı var. Biz birbirimizi istiyoruz ama kız diyor ben aleme karşı gelmem. Yarın buluşmak istiyorduk ilk defa. Ama şu an dedik görüşmeyelim. Ben yinede sürpriz yapıp gitmek istedim ama yanlış olduğunu ve istemediğini söyledi. Ben 2 gün sonra sevgililer günü ne olursa olsun yinede gitmek ve şansımı zorlamak istiyorum. Ne dersiniz doğrumu olur. Ve en önemlisi. Benim amacım ciddi bir evlilik için çabalıyorum. Kız çok hoşuma gidiyor. Fikirler ve başka her şey uyuyor ama sadece anne ve evli olan abla istemediği için olmuyor. Nasıl davranmamız lazım? Kaçırma olayına karşıyım.

  Bu arada... Hiç evlenmedim. Ailemle yaşıyorum. Kendi evimiz var. İşim var 20 senedir. Yan gelir tamirhanem var. Kumarım yok. Durumum kötü falan değil. Kötü alışkanlığımda yok sigaradan başka. Kötü başka bir huyumda yok.

  Bi yardım eli uzatın. Bir akıl verin bana.
  Kaybetmek istemiyorum onu.

 3. 17.Şubat.2016, 17:36
  2
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ocak.2007
  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 9,440
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 102

  Cevap: Anne ve abla tanışmamıza karşı nasıl davranmalı
  Öncelikli olarak kızın Ailesinin rızasını alması lazım. Ailesinin rızasını almadan yapılan evliliklerde genel çok sıkıntılar oluşuyor. Sizlerde Durumu ailenize açın ve kızın ailesi ile görüşüp konuşma fırsatına baksınlar. Size düşen sabırlı olmak usulüne göre davranmaktır.


 4. 17.Şubat.2016, 17:36
  2
  Moderatör  Öncelikli olarak kızın Ailesinin rızasını alması lazım. Ailesinin rızasını almadan yapılan evliliklerde genel çok sıkıntılar oluşuyor. Sizlerde Durumu ailenize açın ve kızın ailesi ile görüşüp konuşma fırsatına baksınlar. Size düşen sabırlı olmak usulüne göre davranmaktır.
+ Yorum Gönder