+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuranda insan ilişkilerini konu alan iki ayet meali Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuranda insan ilişkilerini konu alan iki ayet meali


 2. imam
  Üye

  Cevap: Kuranda insan ilişkilerini konu alan iki ayet meali


  Reklam  Cevap: Kur'an-ı Kerimde İnsanlar Arası İlişkileri Konu Alan Ayet Mealleri

  Ayet mealleri insan ilişkileri ile ilgili

  “Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok esirgeyicidir.”


  Diğer bir ayette ise

  “İyilik ve (Allah’ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın Allah’tan korkun; çünkü Allah’ın cezası çetindir”

  Nisa Suresi 36.Ayet
  Allah’a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz Allah, kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez.

  Bakara Suresi 27. Ayet
  Onlar, Allah’a verdikleri sözü, pekiştirilmesinden sonra bozan, Allah’ın korunmasını emrettiği bağları (iman, akrabalık, beşerî ve ahlâkî bütün ilişkileri) koparan ve yeryüzünde bozgunculuk yapan kimselerdir. İşte onlar ziyana uğrayanların ta kendileridir.

+ Yorum Gönder
kuranda insan ilişkilerini konu alan iki ayet meali