Konusunu Oylayın.: Çok sıkıntılı bir miras sorum

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Çok sıkıntılı bir miras sorum
 1. 27.Ocak.2016, 20:51
  1
  Misafir

  Çok sıkıntılı bir miras sorum


  Çok sıkıntılı bir miras sorum Mumsema babam 1.5 ay önce ani bir kalp krizi ile vefat etti, 20 yıldır ikinci eşi ile evli, babam ölünce bankadaki parası kanuni usllere göre banka paylaştırdı, aradan bir ay geçti ikinci eşi babanızın bankadaki parasının tamamı benimdi babamın evinden getirdiğim bileziklerin parasıydı, anlık bir iş için bozdurmuştuk paralar onun üzerindeyken vefat etti bende kızarsınız diye söylemeye korktum dedi, parayı istedi yani. o paraların bilezik paraları olduğuna üstünde babamızın kuruş parasının olmadığı üzerine bir ton yemin etti kurana el bastı, ancak biz inanmıyoruz babamız yüksek bir emekli maaşı alan eli sıkı bir adamdı üstünde kendi birikimi parası olmaması bize mantıklı gelmiyor, ancak aksinide ispatlamıyoruz, biz şahsen kardeşimle bu parayı geri vermek istemiyoruz, babamda bir vasiyet bırakmadı, bu para bize harammıdır.


 2. 27.Ocak.2016, 20:51
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  babam 1.5 ay önce ani bir kalp krizi ile vefat etti, 20 yıldır ikinci eşi ile evli, babam ölünce bankadaki parası kanuni usllere göre banka paylaştırdı, aradan bir ay geçti ikinci eşi babanızın bankadaki parasının tamamı benimdi babamın evinden getirdiğim bileziklerin parasıydı, anlık bir iş için bozdurmuştuk paralar onun üzerindeyken vefat etti bende kızarsınız diye söylemeye korktum dedi, parayı istedi yani. o paraların bilezik paraları olduğuna üstünde babamızın kuruş parasının olmadığı üzerine bir ton yemin etti kurana el bastı, ancak biz inanmıyoruz babamız yüksek bir emekli maaşı alan eli sıkı bir adamdı üstünde kendi birikimi parası olmaması bize mantıklı gelmiyor, ancak aksinide ispatlamıyoruz, biz şahsen kardeşimle bu parayı geri vermek istemiyoruz, babamda bir vasiyet bırakmadı, bu para bize harammıdır.

 3. 28.Ocak.2016, 15:40
  2
  @hmet
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 16.Mayıs.2007
  Üye No: 771
  Mesaj Sayısı: 7,748
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10
  Bulunduğu yer: gölbaşı

  Cevap: Çok sıkıntılı bir miras sorum
  Üvey anneniz Yemin edecek ve sizde ona parayı geri vereceksiniz.
  Bankaya sorun ne zaman ve hangi tarihlerde yatmış, eğer birden yatmış ise annenizin, arada bir yatırılmış ise babanızındır. 4. 28.Ocak.2016, 15:40
  2
  Üye  Üvey anneniz Yemin edecek ve sizde ona parayı geri vereceksiniz.
  Bankaya sorun ne zaman ve hangi tarihlerde yatmış, eğer birden yatmış ise annenizin, arada bir yatırılmış ise babanızındır.

+ Yorum Gönder