Konusunu Oylayın.: Kendimi islamiyete adamak istiyorum

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Kendimi islamiyete adamak istiyorum
 1. 23.Ocak.2016, 18:49
  1
  Misafir

  Kendimi islamiyete adamak istiyorum


  Kendimi islamiyete adamak istiyorum Mumsema Selamınaleyküm,ben 26 yaşında bir adamım benim sıkıntım bu zamana kadar hep kötü bir biçimde yaşadım kız arkadaşlarım falan çok oldu Allah(CC) a şükür ki son bir senedir namazlarımı düzenli kılıyorum ilk başlarda çok zorlandım ama şuan şeytanı paspas ediyorum ve 25 yaşına kadar tek bir sure bile bilmiyordum şuan bayağı bi sure biliyorum Allah'ın izniyle benim derdim 25 yaşına kadar saçma olan yaşantıma aşırı üzülüyorum ve zorluklarını çok düşünmeme rağmen bir karar verdim kendimi İslam'a adamak istiyorum bu geçici heves yada bi gaz değil bende aylardır düşünüyorum haftanın 2 günü sohbetlere katılıyorum ama yetmiyor Allah(CC) a şükür ki az bir ilim sahibiyim ama yetmiyor ben nasıl bir yol izlemeliyim Allah(CC)a daha yararlı bir kul olmak için kendimi adamak için ben 14 sene yaptığım mesleği bıraktım haram olduğu için bayan kuaförüydüm çok tepki aldım bıraktım die herkesten ailemden çok para kazanıyordum ev aldım ama haram o ev gibi geliyor bana şuan karın tokluğuna vasıfsız olarak çalışıyorum borçlarımı ödeyemiyorum ama mutluyum ben neler yapıyım Allah'ın rızasını almak için İslam'a kendimi adamakla nasıl bir yol izlemeliyim? Başınızı ağrıttığım için özür dilerim Allah(CC) razı olsun!


 2. 23.Ocak.2016, 18:49
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Selamınaleyküm,ben 26 yaşında bir adamım benim sıkıntım bu zamana kadar hep kötü bir biçimde yaşadım kız arkadaşlarım falan çok oldu Allah(CC) a şükür ki son bir senedir namazlarımı düzenli kılıyorum ilk başlarda çok zorlandım ama şuan şeytanı paspas ediyorum ve 25 yaşına kadar tek bir sure bile bilmiyordum şuan bayağı bi sure biliyorum Allah'ın izniyle benim derdim 25 yaşına kadar saçma olan yaşantıma aşırı üzülüyorum ve zorluklarını çok düşünmeme rağmen bir karar verdim kendimi İslam'a adamak istiyorum bu geçici heves yada bi gaz değil bende aylardır düşünüyorum haftanın 2 günü sohbetlere katılıyorum ama yetmiyor Allah(CC) a şükür ki az bir ilim sahibiyim ama yetmiyor ben nasıl bir yol izlemeliyim Allah(CC)a daha yararlı bir kul olmak için kendimi adamak için ben 14 sene yaptığım mesleği bıraktım haram olduğu için bayan kuaförüydüm çok tepki aldım bıraktım die herkesten ailemden çok para kazanıyordum ev aldım ama haram o ev gibi geliyor bana şuan karın tokluğuna vasıfsız olarak çalışıyorum borçlarımı ödeyemiyorum ama mutluyum ben neler yapıyım Allah'ın rızasını almak için İslam'a kendimi adamakla nasıl bir yol izlemeliyim? Başınızı ağrıttığım için özür dilerim Allah(CC) razı olsun!

 3. 24.Ocak.2016, 21:43
  2
  Şema
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Mart.2007
  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 9,307
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 103

  Cevap: Kendimi islamiyete adamak istiyorum
  İlk yapman gereken itikat ve ilmihal bilgilerini öğrenmektir. haftada iki en fazla 3 gün, iş vakitleri dışında bir hocadan ders al ve öğrendiklerini mutlaka yaşa. Ezberlemen gereken süre ve duaları disiplinli bir şekilde düzenli olarak program halinde ezberle.
  sonra Allah sana hayırlı güzel kapılar açar yeterki samimiyet olsun.


 4. 24.Ocak.2016, 21:43
  2
  Moderatör  İlk yapman gereken itikat ve ilmihal bilgilerini öğrenmektir. haftada iki en fazla 3 gün, iş vakitleri dışında bir hocadan ders al ve öğrendiklerini mutlaka yaşa. Ezberlemen gereken süre ve duaları disiplinli bir şekilde düzenli olarak program halinde ezberle.
  sonra Allah sana hayırlı güzel kapılar açar yeterki samimiyet olsun.
+ Yorum Gönder