+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kar taneleri birbirine değer mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kar taneleri birbirine değer mi

  Sual: Kuran-ı Kerim'de kar taneleri birbirine değmez diye bir iddia mevcutmu acaba? Yazıyor mu böyle birşey? Cevaplar kopyala yapıştır olmaz ise bende sorumun cevabına ulaşabilirim ilginiz için teşekkür ederim ? 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Kar taneleri birbirine değer mi


  Reklam  Cevap: Kar taneleri birbirine değmez, bu konuda dolaylı olarak bir ayet paylaşıyorum

  Göklerde ve yerde kim varsa O’ndan ister. O, her an yeni bir iş ve oluştadır. Rahman Suresi Ayet 29

  Muhteşem sanatkârın harikalarından herhangi birini keşfetmek için çevremizden pek uzaklaşmaya ihtiyaç yoktur. Bir damla su, bir kar tanesi, bir böceğin kanadı veya çiçeğin yapraklarında bunu görmek mümkündür.

  Kar taneleri mükemmel geometrik şekilleriyle adeta gökyüzü çiçeklerine benziyor. Bir tanesini bile en dahi mimar dakikalarca uğraşmadan çizemeyeceği halde, Allah milyarlarcasını her saniyede şekillendirip, eşit ağırlıklarda kesip yeryüzüne gönderiyor. İngiliz bilim adamı 24 bin kar tanesi üzerinde yaptığı araştırmada hiçbirisinin birbirine benzemediğini ve hepsinin harikulade motiflerle süslendiğini görüyor ve sonunda şu kanıya varıyor: Dünyanın yaratılışından bu yana yağan kar tanelerinin hiçbirisi birbirine benzemiyor. Yağmur ve kar, fırtınalı havalarda dahi yağarken birbirleriyle çarpışmaz. Eğer çarpışsalar yeryüzüne gelinceye kadar dev kütleler oluşturup bizlere zarar vereceklerdi. Bu da kütlelerinin en hassas terazilerin ölçemeyeceği hassasiyette birbirine eşit olduğunu gösteriyor. Zira birbirinden ağır maddeler düşerken, ağır olanı daha hızlı yol alarak önünde bulunana çarpabilir ve kar tanelerinde de birleşme özelliği olduğundan zararlı kütleler oluşturabilirlerdi.


 3. Misafir
  Tam olarak şunu öğrenmek istemiştim kar taneleri kesinlikle birbirine değmez diye birşey varmı? (Çünkü sanki bana değiyomuş gibi geldi gözüm yanılmış olabilir tabiki.)

+ Yorum Gönder