+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Küçükken işlenen günahlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Küçükken işlenen günahlar

  Sual: Sormaya bile utaniyorum ama sormak zorundayim ben kucukken cok yanlis bir sey yaptim hemcinsim bir arkadasimla oral iliski yaptik tam hatirlamiyorum ama 12-13 yasindaydim diye dusunuyorum ben zina mi etmis oldum bunu bilmek istiyorum cunku zina eden zina etmeyenle evlenemiyormus diye duydum Allah rizasi icin yardim edin ? 2. 2
  Şema
  Moderatör

  Cevap: Küçükken işlenen günahlar


  Reklam  Cevap: Oral ilişki büyük günahlardandır ama zina sayılmaz.
  Tevbe edin ve bu olayı unutun. İstediğinizle evlenebilirsiniz.


 3. 3
  Misafir
  selamun aleyküm arkadaşlar ben bâliğ değilken arkadaşlarımdan birini dolandırıp 2 tane ondan bilgisayar oyununun hesabını aldım ozamanlar çocukdum bilmezdim bu kadar günah olduğunu sonra bunlardan birini başka bir arkadaşıma verdim 2 mizde oynuyoduk 2 hesapla o zamanlarda bâliğ değildik sonra hatırladığım kadarıyla ben o arkadaşa verdiğim hesabın şifresini falan değiştirdim girmesin diye bana soruncada bilmiyorum dedim ve o hesabın çalıntı olduğunu bilmiyordu ben ona verirken benim demiştim o bilmiyordu sonra değiştirdim ve bir süre sonra başka bir arkadaşa verdim o arkadaşda o oyun çalışmadığından hesaba giremedi sonra pc sine format attı ve hesap bilgilerinide kaybetti ve şuan büyük ihitmalle bilmiyor benimde aklıma geldi bu olay ve hesaplardan 1 i elimde hemen oyunu açıp sildim o hesabı (ayrıca oyun paralı) haram olduğunu hatırladım sildim ve töbede etmiştim bütün günahlarıma dolandırıcılığada ettim. şimdi olay bu sorumda şudur hesaplardan sadece 1 bendeydi onuda haram olduğunu hatırlayınca sildim şimdi diğerini hatırlamıyorum eposta şifre falan ama belki verdiğim 2 cocuktan birisi biliyordur 1 ine sordum yok hatırlamıyorum dedi diğeriylede aram bozuk olduğundan sormadım. ama büyük ihtimalle oda hatırlamıyor ama içim içimi yiyor ya arkadaşım bana yalan sölediyse ya hala hesabı kullanıyorsa diye çünkü bilmiyorlar hesabın çalıntı olduğunu işte sorumda budur benim artık naapmam lazım elimde olanı sildim diğerini bilmiyorum vicdan azabı geçsin diye napmam lazım elimde olanı sildim diğerini bilmiyorum arkadaşlardan 1 ide bilmiyorum dedi diğeri hiç girememişti oda bence bilmiyor sizce şuan napıyım töbemi çok şükür ettim şuan 14 üm 15 ime giricem erken akıllandım çok şükür imana geldim lütfen yardım edin bu vicdan azabı nasıl biter yoksa ben elimden geleni yaptımmı kendimmi bu kadar büyütüyorum bu sorunu?

  selamun aleyküm bir sorum olucaktıda ben bâliğ değilken ergin ergen değilken bluğ çağına ermemişken yani günah işlemiyorken bir hata yapmıştım bir arkadaşımın oyundaki 2 hesabını dolandırarak almıştım daha çocuktum bilmezdim bu kadar günah olduğunu şimdi hatırlayınca töbe ettim ve hesaplardan 1 elimdeydi şimdi sildim 1 ide 1 yıl önce falan başka bir arkadaşa vermiştim oda oynamıştı benim dolandırarak aldığım hesapta ama kendi bilmiyordu sonra ben hesabı hatırladığım kadarıyla ooynamasın diyede değiştirdim (çocuğa sordum ben artık girmiyorum o hesaba zaten unuttum eposta sifresini dedi) sonrada baska birine verdim verdigim kiside o oyun açılmadığından hesabı kullanamadı sonra pcsine format attı hesap bilgileri gitti zaten şuanda büyük ihtimalle hatırlamıyor zaten elindede hesap bilgileri yok şuan çok pişmanım tövbe ettim yetmedi napmalıyım bide hesabın 1ini sildim 2 incisini hatırlamıyorum giremiyorum hesaba napmam lazım ben hatırladığımı sildim hatırlamadığım nolcak belki o 2 cocukdan biri oynuyordur hala o hesapla onlar gunaha girermi?

 4. 4
  Misafir
  Merhaba ben 18 yaşındayım. Küçükken yani 5-7 arası yaşlarımda, veya en fazla 10 yaşımdayken, tanıdığım bir çocukla ilişkiye girdik. O benden birkaç yaş büyüktü. Zina işlediğimi bilmiyordum, zinanın ne olduğunuda bilmiyordum. Bildiğim sadece yaptığımız şeyin doğru olmamasıydı ama günah olduğunu bilmiyordum, buna rağmen o çocuk yaparsan çok iyi hissedeceksin demişti bana bende kabul ettim. Sonrasında istemedim ama o tehdit etti yapmazsan başkalarına söylerim diye ve birkaç defa yine oldu. Birdaha da olmadı. Bundan birkaç yıl geçtikten sonra ne yaptığımızın farkına vardım ama hala zina diye bir şeyin olduğunu bilmiyordum, ne demek olduğunu yakında öğrendim. O çocuklada o olaylardan sonra konuşmuyoruz yolda görsek bile birbirimizi. Şimdi ne yapmalıyım? Tövbe etmekle affedilir mi bu günahım? Çok pişmanlık duyuyorum, ne yapmam gerektiği konusunda biraz yardımcı olmanıza ihtiyacım var. Sadece tövbe mi etmeliyim yoksa başka bir şeylerde yapmam gerekiyo mu?

+ Yorum Gönder