+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İlluminati nedir ne yapar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İlluminati nedir ne yapar

  Sual: Aleykumselam
  Ben illuminati dine karşı olan bir grup olarak biliyordum ve bi ara illuminati nedir ne yapar diye video baktim. Videodaki adam anlattı ki illuminati olan kişiler önceden köylüleri kadin ve erkegi eşit görüyorlar vb. Ben de düşündüm bunlar iyimiş niye herkes onlara kötü diyorlar. Videonun sonuna gelince adam dedi ki illuminati batıl dinlere karşı. Islam batıl dini değil biliyorum ama bizlere de karşılar dedim kendi kendime. Bende pişman oldum keşke demeseymişim böyle bir şey. Çok üzgünün o anda kalbimden "severek" dedim( aklima gelemişti illuminati kötü diye o anda). Şimdi benim sorum bu:
  Ben illuminatiyi dine karşı olan bir grup bildigim halde onlara " ahh iyimiş kötü değilmiş onlar" ( o anda kafamdan gitmiş dine karşılar diye) dedim diye Allaha düşman mıyım dinden cıktım mı kafir miyim düşündüm. cehenemde öyleler yanicak sanirim. bende mi şimdi öyleyim kelime işadet getirirsem hala mi onlar gibi cehenemde yanarim?
  ikinci sorum da dinden cikarsam tövbe ettikten sonra hic böyle bişey işlememiş gibi mi olur sevablarim giri döner mi?
  Ücüncü sorum dinden cikarsam kelime işadet getirdikten sonra gusul lasim mi yada abdest mi yada hic birşsy mi. Gusulu gerektiren bir şey olmadi cünkü
  Dördüncü sorum da dine karşı yada küfür olan şarkı severek dinlediysem ama bilmediğim halde kafir mi olurum. Tövbede ettim. Bazıları oluyor ki kafir eden müzigi söyliyorum sonradan aklima geliyor istemden agzımdan kacıyor üzülüyorum kalbimden demiyorum ama birşey olur mu? Ve dinden cıktım mı cıkmadımı diye düşünürsem şüphe edersem dinden cıkmış mı olurum?
  Nolur bana yardim edim şimdiden Allah razı olsun. ? 2. Sabri
  Devamlı Üye

  Cevap: İlluminati nedir ne yapar


  Reklam  Cevap: dördüncü sorudan cevap ile başlayalım;kişi bilmeden bilmeyerek yaptıklarından sorumlu değildir,kendi kendine kuruntu yapmamalısın bu tür düşünceler seni olumsuzluklar çıkmazlara götürür.
  üçüncü sorunun cevabı,kişi dinden çıkarsa Allaha temiz olarak dönse elbetteki en güzelidir.
  ikinci sorunun cevabı: kişi dinden çıkar tevbe ederse yaptığı iyilikler hayır hasanatler gider ve öylece devam eder.
  birinci sorunun cevabı öyleyeceğin sarf edeceğin sözleri önce düşün sonra kullan inşallah bir sorun olmaz.

+ Yorum Gönder
illuminati ne yapar