Konusunu Oylayın.: Akıldan zorla geçmeye çalışan pis söz ve düşünceler

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Akıldan zorla geçmeye çalışan pis söz ve düşünceler
 1. 03.Aralık.2015, 03:06
  1
  Misafir

  Akıldan zorla geçmeye çalışan pis söz ve düşünceler


  Akıldan zorla geçmeye çalışan pis söz ve düşünceler Mumsema Aklıma gelen saçma söz ve düşünceler özellikle (insan ve başka varlıklar hakkında) Allah'ı anarken ve ya durduk yere başka bir şey hakkında olabilecek olumsuz şeyleri Allah'a söylermiş gibi yada aklıma aniden gelen pis sözleri Allah'a söylüyecekmiş gibi bir durum oluşuyor.Bu durumdan ciddi şekilde rahatsız oluyorum ve bazen bu sözlerin her ne kadar geçmesine mani olmaya çalışsamda aklımdan geçiyor , akabinde büyük bir pişmanlık ve üzüntü duyuyorum.Sanki ben bu sözleri aklımdan geçerken onaylıyormuşum gibi bir his bırakıyor .Sonra acaba ben bunları isteyerek mi aklımdan geçirdim şeklinde sürekli bir ikilem içinde kalıyorum.Bu durum ile alakalı olarak yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden Allah razı olsun.


 2. 03.Aralık.2015, 03:06
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Aklıma gelen saçma söz ve düşünceler özellikle (insan ve başka varlıklar hakkında) Allah'ı anarken ve ya durduk yere başka bir şey hakkında olabilecek olumsuz şeyleri Allah'a söylermiş gibi yada aklıma aniden gelen pis sözleri Allah'a söylüyecekmiş gibi bir durum oluşuyor.Bu durumdan ciddi şekilde rahatsız oluyorum ve bazen bu sözlerin her ne kadar geçmesine mani olmaya çalışsamda aklımdan geçiyor , akabinde büyük bir pişmanlık ve üzüntü duyuyorum.Sanki ben bu sözleri aklımdan geçerken onaylıyormuşum gibi bir his bırakıyor .Sonra acaba ben bunları isteyerek mi aklımdan geçirdim şeklinde sürekli bir ikilem içinde kalıyorum.Bu durum ile alakalı olarak yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden Allah razı olsun.

 3. 07.Aralık.2015, 19:59
  2
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ocak.2007
  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 9,440
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 102

  Cevap: Akıldan zorla geçmeye çalışan pis söz ve düşünceler
  Değerli kardeşimiz Aklınıza gelen bu vesveselere asla kula asmayınız göreceksiniz ki inşaAllah geçecektir. Şeytan Müslümanlarla uğraşır işi bu şunu unutmamanız gerekir ki Hırsız nasıl boş eve girmez ise şeytanda boş kalbe girmez sizlere tavsiyemiz imanınızı şeytana çaldır mayınız. Sizler bu tür vesveselerden Yüce olan Allah'a sığınınız


 4. 07.Aralık.2015, 19:59
  2
  Moderatör  Değerli kardeşimiz Aklınıza gelen bu vesveselere asla kula asmayınız göreceksiniz ki inşaAllah geçecektir. Şeytan Müslümanlarla uğraşır işi bu şunu unutmamanız gerekir ki Hırsız nasıl boş eve girmez ise şeytanda boş kalbe girmez sizlere tavsiyemiz imanınızı şeytana çaldır mayınız. Sizler bu tür vesveselerden Yüce olan Allah'a sığınınız

 5. 07.Aralık.2015, 23:05
  3
  AmiralBristol
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 03.Nisan.2015
  Üye No: 105849
  Mesaj Sayısı: 176
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 2
  Bulunduğu yer: Fani Dünya

  Cevap: Akıldan zorla geçmeye çalışan pis söz ve düşünceler

  Bu tür vesveseler İmanı bırakmayan insanlara gelir . Siz bol dua okuyup zikir çekin. Felak-Nas sureleri ni bolbol okuyun.


 6. 07.Aralık.2015, 23:05
  3
  Devamlı Üye
  Bu tür vesveseler İmanı bırakmayan insanlara gelir . Siz bol dua okuyup zikir çekin. Felak-Nas sureleri ni bolbol okuyun.
+ Yorum Gönder