Konusunu Oylayın.: Babanın çocuğu üzerindeki görevleri

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Babanın çocuğu üzerindeki görevleri
 1. 30.Kasım.2015, 22:37
  1
  Misafir

  Babanın çocuğu üzerindeki görevleri


  Babanın çocuğu üzerindeki görevleri Mumsema merhaba, ben şuan 30 yaşında bir kadınım. yıllar önce 20 yaşında evlenmiştim ve çok zor şartlarda çok kötü bir evliliğim oldu bir yıl sonrası yine babamın da beni kabul etmeyerek hakaret ve itip kalkmaları olsada bir şekildi boşandım bu sıra çok zor günler geçirdim sinir hastalığı kendini kaybetme ve 2 yıla yakın ruh ve sinir hastalığında tedavi gördüm. Bababmın beni ilk başta kabul etmemesi,kendin evlenmek istedin evlendin çekeceksin, gelinliğinle girdin kefeninle çıkacaksın ve buna benzer bir çok şeyine maruz kaldım. Tüm bu yaşadıklarımdan sonra kendi toparlamam 10 yılımı aldı. bu geçen yıllarda babamın yanında sadece psikolojik rahatsızlığım geçene kadar 3 yıl felan toplamda kaldı ama onun parasını yemedim kendim kazandım aç kaldım ama ondan kuruş almadım. farklı bir şehire taşındım sonrasında 7 yıldır farklı şehirdeyim babamı hiç üzmedim esasen saygıda hiç kusurum olmadı ama hiç affedemedim. kendisi beni hiç koruyup kollamadı gönüllerde koptu sanki o boşanmayla. şimdi yeniden evleniyorum kısmetse ama babamın ne maddi ne manevi yanımda olmadığını görüyorum. eğer bana 2 kuruşluk bişey aldıysa bunun lafını ediyor ve çok zoruma gidiyor ve bu yüzden kabul etmiyorum kendi gücümle yapmaya çalışıyorum zaten 10 yıl bana toplasan 2 bin tlsi ancak geçmiştir.ben bir kadın olarak çok zorluklar çektim ama . Bu arada babmın maddi olarak durumu iyidir. abime ve karısına ve çocuklarına daha sıcak daha koruyucu ve her konuda destektir. abime destek olduğu kadar kızlarına olmuyor. hatta bana hiç olmadı. şuan evliliğimde bana yaptığı çeyiz 3 bini geçmez mesela el gibi yani.. babamdaki çocukları arasındaki ayrım kendindende abimden de nefret ettiriyor. babam kendisine kırgın olduğumuzu farkettiğinde hep şunu söyler; abiniz çalışıyor yanımda siz benim yanımda değilsiniz ki der.. bu sebebp onu haklı çıkartırmı? ben babamdan nefret hakkım var mı günah mı işliyorum..babam bana 10 yıl bakması gerekmezmiydi.şimdi evleniyorum canla başla evimi kurmamda yardımcı olması gerekmez mi? baba evlatları arsında bu denli ayrımı malını erkek evlanın üstüne yapması doğrumu? lütfen beni aydınlatırmısınız? teşekkür ederim.


 2. 30.Kasım.2015, 22:37
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  merhaba, ben şuan 30 yaşında bir kadınım. yıllar önce 20 yaşında evlenmiştim ve çok zor şartlarda çok kötü bir evliliğim oldu bir yıl sonrası yine babamın da beni kabul etmeyerek hakaret ve itip kalkmaları olsada bir şekildi boşandım bu sıra çok zor günler geçirdim sinir hastalığı kendini kaybetme ve 2 yıla yakın ruh ve sinir hastalığında tedavi gördüm. Bababmın beni ilk başta kabul etmemesi,kendin evlenmek istedin evlendin çekeceksin, gelinliğinle girdin kefeninle çıkacaksın ve buna benzer bir çok şeyine maruz kaldım. Tüm bu yaşadıklarımdan sonra kendi toparlamam 10 yılımı aldı. bu geçen yıllarda babamın yanında sadece psikolojik rahatsızlığım geçene kadar 3 yıl felan toplamda kaldı ama onun parasını yemedim kendim kazandım aç kaldım ama ondan kuruş almadım. farklı bir şehire taşındım sonrasında 7 yıldır farklı şehirdeyim babamı hiç üzmedim esasen saygıda hiç kusurum olmadı ama hiç affedemedim. kendisi beni hiç koruyup kollamadı gönüllerde koptu sanki o boşanmayla. şimdi yeniden evleniyorum kısmetse ama babamın ne maddi ne manevi yanımda olmadığını görüyorum. eğer bana 2 kuruşluk bişey aldıysa bunun lafını ediyor ve çok zoruma gidiyor ve bu yüzden kabul etmiyorum kendi gücümle yapmaya çalışıyorum zaten 10 yıl bana toplasan 2 bin tlsi ancak geçmiştir.ben bir kadın olarak çok zorluklar çektim ama . Bu arada babmın maddi olarak durumu iyidir. abime ve karısına ve çocuklarına daha sıcak daha koruyucu ve her konuda destektir. abime destek olduğu kadar kızlarına olmuyor. hatta bana hiç olmadı. şuan evliliğimde bana yaptığı çeyiz 3 bini geçmez mesela el gibi yani.. babamdaki çocukları arasındaki ayrım kendindende abimden de nefret ettiriyor. babam kendisine kırgın olduğumuzu farkettiğinde hep şunu söyler; abiniz çalışıyor yanımda siz benim yanımda değilsiniz ki der.. bu sebebp onu haklı çıkartırmı? ben babamdan nefret hakkım var mı günah mı işliyorum..babam bana 10 yıl bakması gerekmezmiydi.şimdi evleniyorum canla başla evimi kurmamda yardımcı olması gerekmez mi? baba evlatları arsında bu denli ayrımı malını erkek evlanın üstüne yapması doğrumu? lütfen beni aydınlatırmısınız? teşekkür ederim.

 3. 30.Kasım.2015, 23:27
  2
  imam
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Ağustos.2007
  Üye No: 2034
  Mesaj Sayısı: 7,809
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10
  Bulunduğu yer: minallah-ilelllah

  Cevap: Babanın çocuğu üzerindeki görevleri
  Babanız size haksızlık yapmış eğer anlattıklarınız doğru ise.
  Ama siz yine de ona itaat edin ve asla saygısızlık yapmayın. Çünkü o zulmetmiş ise hesabını ahirette verecek bari siz yüz çevirerek onun durumuna düşmeyin.


 4. 30.Kasım.2015, 23:27
  2
  Üye  Babanız size haksızlık yapmış eğer anlattıklarınız doğru ise.
  Ama siz yine de ona itaat edin ve asla saygısızlık yapmayın. Çünkü o zulmetmiş ise hesabını ahirette verecek bari siz yüz çevirerek onun durumuna düşmeyin.
+ Yorum Gönder