Konusunu Oylayın.: Kaş Ortası Almak (Erkek)

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Kaş Ortası Almak (Erkek)
 1. 15.Kasım.2015, 17:28
  1
  Misafir

  Kaş Ortası Almak (Erkek)


  Kaş Ortası Almak (Erkek) Mumsema İyi günler. Ben 18 yaşında bir lise öğrencisiyim. Aklıma bir soru takıldı ve bunu bayağı araştırmama rağmen tam sonuca varamadım. Normalde kaşlarım birleşik filan değil, ama ergenliğimin ilk dönemlerinde kaşımın ortasında tek tük, çok az kıl çıktı ve ben bunları kopardım, şimdi de çıkınca koparıyorum. Ama kaşıma şekil vermeye filan çalışmıyorum bunu yapmak yanlış mıdır? Koparmayı bırakmalı mıyım? Birde sakallarımın üstünde yanak bölgemde yine tek tük kıllar çıkıyor bunları da koparıyorum bir sakınca var mıdır? Şimdiden Allah razı olsun.


 2. 15.Kasım.2015, 17:28
  1
  Furkan_199 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Furkan_199
  Misafir  İyi günler. Ben 18 yaşında bir lise öğrencisiyim. Aklıma bir soru takıldı ve bunu bayağı araştırmama rağmen tam sonuca varamadım. Normalde kaşlarım birleşik filan değil, ama ergenliğimin ilk dönemlerinde kaşımın ortasında tek tük, çok az kıl çıktı ve ben bunları kopardım, şimdi de çıkınca koparıyorum. Ama kaşıma şekil vermeye filan çalışmıyorum bunu yapmak yanlış mıdır? Koparmayı bırakmalı mıyım? Birde sakallarımın üstünde yanak bölgemde yine tek tük kıllar çıkıyor bunları da koparıyorum bir sakınca var mıdır? Şimdiden Allah razı olsun.

 3. 16.Kasım.2015, 11:48
  2
  bana bak
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Ekim.2008
  Üye No: 35892
  Mesaj Sayısı: 236
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 3

  Kaşların Ortasını Kesmek Caiz Midir?
  Erkek kaş ortasını almaz günahtır caiz değildir
  Kas ortası çok aşırı çirkin gösteriyorsa o zaman sakinca olmaz
  Allah Teâlâ’nın yarattığı şeklin bozulması caiz değildir. O şekle müdahale etmek bir hatadır. Yapılan bir hatadan sonra giderilmesi gereken yeni bir sorun çıktı ise o sorun giderilebilir. Ancak bunun sorun olması, normal ölçülerin dışında bir durum meydana gelmesi anlamında anlaşılmalıdır. 4. 16.Kasım.2015, 11:48
  2
  Devamlı Üye  Erkek kaş ortasını almaz günahtır caiz değildir
  Kas ortası çok aşırı çirkin gösteriyorsa o zaman sakinca olmaz
  Allah Teâlâ’nın yarattığı şeklin bozulması caiz değildir. O şekle müdahale etmek bir hatadır. Yapılan bir hatadan sonra giderilmesi gereken yeni bir sorun çıktı ise o sorun giderilebilir. Ancak bunun sorun olması, normal ölçülerin dışında bir durum meydana gelmesi anlamında anlaşılmalıdır.

+ Yorum Gönder