+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yumurta donasyonu Nedir? Caiz midir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yumurta donasyonu Nedir? Caiz midir

  Sual: Esselamun aleykum benim cocugum olmuyor. Yumurtalugim cok kalitesiz . baskasinin yumurtasiyla hamile kalsam gunahmis baska carem yok


  Yumurta Bağışı - Oosit Donasyonu

  Tüp bebek tedavisine başvuran çiftlerin bir kısmında zaman zaman tedavinin iptal edilmesi gerekebilir. Çiftlerin çocuk sahibi olma umudunu tüketen bu iptallerin altında yatan nedenlerden birisi de tedavide kullanılacak sayı ya da kalitede yumurta hücresi elde edilememesidir. Yaşı ileri olan kadınlarda bu beklenilen bir durumken ne yazik ki bazen çok genç kadınlarda da yumurtalıklardan beklenilen cevap alınanamakta ve yüksek dozlarda ilaç kullanılmasına rağmen ya hiç folikül gelişmemekte, ya çok az sayıda gelişen folikül içinden yumurta çıkmamakta ya da elde edilen yumurta hücreleri mikroenjeksiyon işleminde kullanılabilecek nitelikte olmamaktadır. Bu durum azalmış over rezervi olarak tanımlanmakta ve bu kadınlar da İngilizce'de zayıf cevap veren yumurtalık anlamında "poor responder" veya "bad response" olarak adlandırılmaktadır.

  Zayıf over cevabı olan kadınların tam***** yakınında yumurtalık kapasitesi hakkında bilgi veren FSH hormonu yüksek bulunmaktadır. Yaşamlarının herhangi bir döneminde FSH yüksek olarak saptanan kadınlarda bu hormonun seviyesi dönem dönem düşmeler gösterebilse de, genelde yumurtalıkların ilaçlara verdiği cevap istenilen düzeyde olmamaktadır.

  Yumurtalıkların fonkisyonlarını erken dönemde yitirmelerine neden olan pekçok faktör bulunabilir. Bunlar arasında en önemlileri genetik nedenler ve endometriozisdir. Ayrıca kanser ya da başka nedenler ile yumurtalıkları alınmak zorunda kalan veya kemoterapi ve radyoterapi sonrası menopoza giren kadınların da tüp bebek yöntemiyle bile çocuk sahibi olmaları olanaksızdır.

  Yumurtalık ve yumurta nedenli kısırlık sorunu yaşayan ve kendi yumurta hücreleri kullanılarak hamilelik elde edilemeyen kadınlar için günümüzde son bir tedavi alternatifi daha vardır: YUMURTA BAĞIŞI ya da bilimsel adı ile OOSİT DONASYONU

  Yumurta bağışı nedir?

  Yumurta bağışı herhangi bir kısırlık sorunu olmayan kadınlardan geleneksel tüp bebek tedavilerinde olduğu gibi yumurta hücresi elde edilerek bu yumurtaların bir başka kadın için kullanılmasıdır. Burada verici kadından elde edilen yumurtalar alıcı kadının kocasının spermleri ile döllendikten sonra alıcı kadının rahmine transfer edilir.
  ? 2. mum
  Administrator

  Cevap: Yumurta donasyonu Nedir? Caiz midir


  Reklam  Cevap: Başkasının yumurtasıyla veya spermiyle hamile kalmak caiz değildir.

 3. Misafir
  Ama o zamanda cocugum olmuyor

 4. Misafir
  Ama baska carem yok

 5. mum
  Administrator
  Yumurta alırsan birinden, Yumurtasını alacağın kadın ile senin kocanın olacak ki bu arada nikah olmadığı için haramdır günahtır.
  Sabret, tedbir al ve tevekkül et

+ Yorum Gönder
yumurta nakli dinen caiz mi,  donasyon ginahmi,  yumurta nakli caiz midir,  donasyon gunah,  yumurta donasyonu haram mı