+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allaha isteyerek yada istemeyerek küfür ediyorum ne yapmalıyım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allaha isteyerek yada istemeyerek küfür ediyorum ne yapmalıyım

  Sual: Selamin aleykum hocam ben artık dayanamıyorum allaha isteyerek yada istemeyerek küfür ediyorum napmaliyim lütfen bana yardım edin 1 yıldır suuruyor bu annem babam kimse bilmiyor napmaliyim lütfen yardım edin bana teşekkürler ? 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Allaha isteyerek yada istemeyerek küfür ediyorum ne yapmalıyım


  Reklam  Cevap: Aleykum selam, Allah'a haşa küfür etmek insanı küfre sokar bundan dolayı tövbe etmelisiniz ve bir daha yapmamalısınız. Tam olarak anlaşılamıyor sorunuzdan ama herhalde içinizde olan vesveseden dolayı oluyor gibi görünüyor yani aslında iman ediyorsunuz ama içinize vesvese doğuyor ve içinizden küfür gibi düşünceler geçiyor. Eğer tamamen bu şekilde gerçekleşiyorsa bunlar vesvesedir ve şeytandandır ve insanı küfre sokmaz. Aslında sizin bunu önemsemeniz ve buna bir çare aramanız bile imanınıza delildir eğer iman olmasaydı bunu önemsemezdiniz. Öyleyse isteyerek gibi söylediğiniz küfürler varsa mutlaka bunları terkedin içinize gelenler için ise şunu hatırlayın eğer kalbinizde iman olmasaydı şeytan bu yoldan sizinle uğraşmazdı demek ki siz müminsiniz müslümansınız. Eğer mümkünse gidip yardım ve nasihat alabileceğiniz bir alime danışın. Allah yardımcınız olsun.

+ Yorum Gönder