Konusunu Oylayın.: Aldığım abdestten emin olamıyorum

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Aldığım abdestten emin olamıyorum
 1. 13.Temmuz.2015, 14:39
  1
  Misafir

  Aldığım abdestten emin olamıyorum


  Aldığım abdestten emin olamıyorum Mumsema Hocalar bana yardım edin. Ben özellikle gusul alırken banyoda 1-1,5 saat kalıyorum yinede emin olamıyorum. Bana yardımı olabilecek metodlar bilen lütfen yazsın.


 2. 13.Temmuz.2015, 14:39
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Hocalar bana yardım edin. Ben özellikle gusul alırken banyoda 1-1,5 saat kalıyorum yinede emin olamıyorum. Bana yardımı olabilecek metodlar bilen lütfen yazsın.


  Benzer Konular

  - Menimi mezimi emin olamıyorum

  - Namazımdan emin olamıyorum

  - Adak verip vermediğime emin olamıyorum

  - Meninin temizlendiğine emin olamıyorum

  - Abdest konusunda emin olamıyorum. tavsiyeleriniz?

 3. 16.Ağustos.2015, 23:19
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 23,361
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: Aldığım abdestten emin olamıyorum
  Abdestin de guslünde farzları, sünnetleri ve adapları bellidir siz bunları yaparsanız üzerinizde hiç bir sorumluluk kalmaz Allah'ın izniyle. Ondan sonra gelen şüpheler ve oyalamalar sadece şeytandandır vesvesedir. Şeytan temizlikten ve ibadetlerden uzaklaştıramıyorsa bu yollara baş vurarak müslümana sıkıntı vermeye ve ibadetlerinden soğutmaya çalışır. Siz bu tür vesveseleri uzattıkça sevap değil şeytanı sevindirmiş olursunuz. Guslünüzü adabına göre alın ve kesinlikle daha devam etmeyin Allah'ın izniyle kısa bir zamanda bunun geçtiğini göreceksiniz.


 4. 16.Ağustos.2015, 23:19
  2
  Yönetici  Abdestin de guslünde farzları, sünnetleri ve adapları bellidir siz bunları yaparsanız üzerinizde hiç bir sorumluluk kalmaz Allah'ın izniyle. Ondan sonra gelen şüpheler ve oyalamalar sadece şeytandandır vesvesedir. Şeytan temizlikten ve ibadetlerden uzaklaştıramıyorsa bu yollara baş vurarak müslümana sıkıntı vermeye ve ibadetlerinden soğutmaya çalışır. Siz bu tür vesveseleri uzattıkça sevap değil şeytanı sevindirmiş olursunuz. Guslünüzü adabına göre alın ve kesinlikle daha devam etmeyin Allah'ın izniyle kısa bir zamanda bunun geçtiğini göreceksiniz.

+ Yorum Gönder