Konusunu Oylayın.: Bankanın alacağı faiz bankanın hakkı mı?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Bankanın alacağı faiz bankanın hakkı mı?
  1. 06.Temmuz.2015, 14:15
    1
    Misafir

    Bankanın alacağı faiz bankanın hakkı mı?






    Bankanın alacağı faiz bankanın hakkı mı? Mumsema selamün aleyküm, arkadaşlar ailem banka kredi ve kredi kartı borçlarına batmış durumda, o bankadan alıp bu bankaya yatıra yatıra faiz bine bine arttı borçları, içinden çıkılamayacak hal aldı, bende mecburen aileme yardımcı oluyorum ama benim çabam bile yetersiz kalıyor bende bu borçlarda boğulmak istemiyorum, benim sorum, mesela b bankasından 10 bin tl borç alınıyor, 15 bin lira geri ödenmesi gerekiyor faizi ile, borcu ödemekte zorlanıp üzerine bi 10 bin çekiliyor böyle böyle krediler yığılıyor, mesela bankaya toplamda ödeme 50 bin tl yapılıyor ama ödenecek daha borç var, ancak bankadan toplamda alınan para 45 bin lira yani bankaya ana para ödenmiş oluyor geri kalanı faiz birikintisi, şimdi bu ana para ödenmiş olduğundan faizi ödememek caiz mi? bu faiz borcu bankanın hakkı mı oluyor? ödenmezse kul hakkına girer mi?
    diğer merak ettiğim konu aileme yardım etmem caiz ? etmem gerekir mi? çünki faiz batağındalar faizi ödemek için çalışmış oluyorum. çok zor durumdayız arkadaşlar, cevaplarınıza çok ihtiyacımız var, Allah razı olsun, hürmetler


  2. 06.Temmuz.2015, 14:15
    1
    Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtsız Üye
    Misafir



    selamün aleyküm, arkadaşlar ailem banka kredi ve kredi kartı borçlarına batmış durumda, o bankadan alıp bu bankaya yatıra yatıra faiz bine bine arttı borçları, içinden çıkılamayacak hal aldı, bende mecburen aileme yardımcı oluyorum ama benim çabam bile yetersiz kalıyor bende bu borçlarda boğulmak istemiyorum, benim sorum, mesela b bankasından 10 bin tl borç alınıyor, 15 bin lira geri ödenmesi gerekiyor faizi ile, borcu ödemekte zorlanıp üzerine bi 10 bin çekiliyor böyle böyle krediler yığılıyor, mesela bankaya toplamda ödeme 50 bin tl yapılıyor ama ödenecek daha borç var, ancak bankadan toplamda alınan para 45 bin lira yani bankaya ana para ödenmiş oluyor geri kalanı faiz birikintisi, şimdi bu ana para ödenmiş olduğundan faizi ödememek caiz mi? bu faiz borcu bankanın hakkı mı oluyor? ödenmezse kul hakkına girer mi?
    diğer merak ettiğim konu aileme yardım etmem caiz ? etmem gerekir mi? çünki faiz batağındalar faizi ödemek için çalışmış oluyorum. çok zor durumdayız arkadaşlar, cevaplarınıza çok ihtiyacımız var, Allah razı olsun, hürmetler


    Benzer Konular

    - Ben ev hanımıyım, bankaya faizli olarak para yatırmak caiz midir? Bankanın bana ödediği bu faiz hara

    - Faizsiz bankanın verdigi fazlalık kar mı, faiz mi? Gusül yaparken dış kanasa gusül bozulur mu?

    - Kredi kartı ile para çekince bankanın aldığı bir miktar çekim ücreti faiz hükmüne girer mi?

    - Bir bankanın müşterisinden aldığı parayı değerlendirip bir süre sonra 3 katı ile iade etmesi faiz mi

    - Bankanın Açmış Olduğu Bir Yatırım Kanpanyası Altınlaı Bankaya Yatırıp Bankanın Işletmesi Sonucunda

  3. 31.Ağustos.2015, 20:48
    2
    Mucahid
    Devamlı Üye

    Profili:
    Üyelik Tarihi: 27.Ağustos.2007
    Üye No: 2247
    Mesaj Sayısı: 503
    Rep Derecesi:
    Tecrübe Puanı: 7

    Cevap: Bankanın alacağı faiz bankanın hakkı mı?




    Bankaların faizi ödememe imkanı yok maalesef.
    Odemek durumundasınız


  4. 31.Ağustos.2015, 20:48
    2
    Devamlı Üye



    Bankaların faizi ödememe imkanı yok maalesef.
    Odemek durumundasınız





+ Yorum Gönder