+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Amentü duası ve manası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Amentü duası ve manası


 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Amentü duası ve manası


  Reklam  Cevap: Amentu iman ettim demektir. Özel olarak amentu duası imanın altı şartını izah eden kısa ve öz hem bir bilgi hem bir duadır. İman edilmesi gereken temel bilgileri açıklar.


  Amentu duasının arapça okunuşu


  آمَنْتُ بِاللهِ وَ مَلَئِكَتِهٍ وَ كُتُبِهِ وَ رُسُلِهِ وَ اْليَوْمِ اْلآخِرِ وَ بِالْقَدَرِ خَيْرِهِ وَ شَرِّهِ مِنَ اللهِ تَعَالَى وَ اْلبَعْثُ بَعْدَ اْلمَوْتِ حَقٌّ * اَشْهَدُاَنْ لآ اِلَهَ اِلاَّ اَللهُ * وَ اَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُهُ وُ رَسُولُهُ


  Amentu Duasının türkçe okunuşu


  Âmentü billahi ve melâiketihî ve kütübihî ve rusulihî vel yevmil âhiri ve bil gaderi hayrihî ve şerrihî minallahi teâlâ velbasü ba'del mevti haggun. Eşhedü en lâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve resûluhû.


  Amentu Duasının Türkçe Meali
  Allahü Teâlâ'nın varlığına ve birliğine inandım. Allahü Teâlâ'nın meleklerine inandım; Allahü Teâlâ'nın kitaplarına inandım. Allahü Teâlâ'nın gönderdiği Peygamberlerine inandım. Âhiret gününe inandım. Kader, hayır, şer her şeyin Allah'ın yaratmasıyla olduğuna inandım. Öldükten sonra tekrar dirilmek haktır. Şehâdet ederim ki Allah'tan başka hiç bir ilâh yoktur. Ve yine şehâdet ederim ki Muhammed (aleyhisselâm) Allah'ın kulu ve elçisidir.

+ Yorum Gönder