Konusunu Oylayın.: Kadın bölümünde tesettüre uygun kıyafet satmayan mağazada satış elemanlığı

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Kadın bölümünde tesettüre uygun kıyafet satmayan mağazada satış elemanlığı
 1. 02.Temmuz.2015, 01:14
  1
  Misafir

  Kadın bölümünde tesettüre uygun kıyafet satmayan mağazada satış elemanlığı


  Kadın bölümünde tesettüre uygun kıyafet satmayan mağazada satış elemanlığı Mumsema Erkek kadın(bu bölümde gayri islami olan tshirt pantalon gibi şeylerde satılıyo) ve çocuk bölümleri olan mağazada reyonları düzeltme işini yapmakta sakınca var mı?Burada çalışmak haram satmaya girermi?Ya da sadece erkek ve çocuk bölümünde çalışılsa sıkıntı olurmu?


 2. 02.Temmuz.2015, 01:14
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Erkek kadın(bu bölümde gayri islami olan tshirt pantalon gibi şeylerde satılıyo) ve çocuk bölümleri olan mağazada reyonları düzeltme işini yapmakta sakınca var mı?Burada çalışmak haram satmaya girermi?Ya da sadece erkek ve çocuk bölümünde çalışılsa sıkıntı olurmu?

 3. 12.Ağustos.2015, 00:20
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 26,059
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: Kadın bölümünde tesettüre uygun kıyafet satmayan mağazada satış elemanlığı
  Bu tür işler asıl itibariyle helal olan işlerdir yani tshirt veya pantolon giyilmesi haram değildir ancak bunlar giyilerek çeşitli yollarla harama alet edilebilir bu satan kişinin veya orada çalışanın bir sorumluluğu değildir. Örneğin iç çamaşırı satan bir kimse de meşru bir iş yapıyor ancak bunlar alınarak haram bir yerde kullanılsa bu satıcının günahı olmaz. Bu tür mağazalarda çalışmak haram sayılmaz.


 4. 12.Ağustos.2015, 00:20
  2
  Yönetici  Bu tür işler asıl itibariyle helal olan işlerdir yani tshirt veya pantolon giyilmesi haram değildir ancak bunlar giyilerek çeşitli yollarla harama alet edilebilir bu satan kişinin veya orada çalışanın bir sorumluluğu değildir. Örneğin iç çamaşırı satan bir kimse de meşru bir iş yapıyor ancak bunlar alınarak haram bir yerde kullanılsa bu satıcının günahı olmaz. Bu tür mağazalarda çalışmak haram sayılmaz.
+ Yorum Gönder